banner114

İsveç'te Sosyal Güvenlik Bakanı'nın istifası isteniyor

İsveç'te muhalefet partileri Sosyal Güvenlik Bakanı Annika Strandhäll hakkında gen soru önergesi verdi. açıklama yapmadı. Kilit durumdaki Merkez Partisi Bakan Strandhäll'in aleyhinde oy kullanırsa, Strandhäll'in Bakanlığı düşüyor.

İsveç'te Sosyal Güvenlik Bakanı'nın istifası isteniyor


Gensoru önergesi 28 Mayıs'ta mecliste oylanacak, muhalefet partilerin isteğine Merkez (Center) Partiside desteklerse, Strandhäll bakanlığının düşmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Bakana gensoru önergesi verilmesine neden olan konu ise, eski Sosyal Güvenlik Müdürü Ann-Marie Begler. Sözkonusu müdür, bir çok hastanın Sosyal Daire'den yardım almasını haksız şekilde engellediği iddiaları basında yer almıştı. Ağır eleştirile maruz kalan Müdür, Bakan Strandhäll tarafından görevinden alınmıştı.

Müdürün görevden alınmasının yetersiz olduğunu vurgulayan ana muhalefet Moderat Partisi Bakan Annika Strandhäll hakkında gen soru önergesi verdi. Moderat Partisini Liberal Parti Hristiyan Demokrat Parti ve İsveç Demokratlar Partisi destekliyor. 28 Mayıs'taki oturumda en çok merak edilen konu Merkez (Center) Partisinin durumu. Merkez Partisi şimdiye kadar konu hakkında herhangi bir 

CORONA VIRUS HARİTASI

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER