İsveç'te Halk Mehmet Kaplan'ın İstifasını İstemiyor

İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan'ın İsveç'teki Türk Sivil Toplum Örgütleri ile beraber yediği yemeklerden dolayı ağır eleştirilere maruz kalmasına rağmen, halk destek verdi.

İsveç'te Halk Mehmet Kaplan'ın İstifasını İstemiyor
 Nyheter 24 Haber sitesinin internet üzerinden başlattığı, ''Mehmet Kaplan istifa etsin mi?'' Anketine yüzde 50'nin üzerinde kişi ''Hayır etmesin'' şeklinde oy kullandı.
İsveç'te yayın yapan yerel televizyon ve gazeteler Kaplan'ın,  bir iftar yemeğinde, İsveç Ülkü Ocakları yöneticilerininde bulunduğu masada fotoğrafı yayımlayarak, ''Kaplan, yeraltı örgütü üyeleri ile aynı yemekte'' başlığı attı. Bir başka servis edilen haberde ise İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı İsveç'in ''Maide-i Kur'an” programına katılan Kaplan'ın fotoğrafı yayımlanarak, ''Kaplan Radikal İslamcıların programı da'' şeklinde başlıklar atılarak, Kaplan'ın ''Irkçı ve radikal'' örgütlerin programlarında boy gösteriyor şeklinde haberler servis edildi.

Bu haberlerden sonra, Nyheter 24 Haber sitesinin internet üzerinden başlattığı, ''Mehmet Kaplan istifa etsin mi?''Anketine 4600 kişi katılırken, ''2544 kişi istifa etmesin, 2029 kişide istifa etsin'' yönünde oy kullanmış. Devam eden anketin sonuçlarına göre, İsveç halkının yüzde 50'den fazlası Kaplan'ın istifasını istemiyor. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6