banner198

İsveç'te 'erkeklerin eşitlik mücadelesi' adımı

İsveç’te Liberal Parti’nin gençlik kolu West (LUF), hamile sevgililerinin ya da eşlerinin kürtajı konusunda erkeklerin de söz sahibi olabilmesi için yasal düzenleme talep ediyor.

İsveç'te 'erkeklerin eşitlik mücadelesi' adımı
Aftonbladet gazetesine konuşan LUF Başkanı Marcus Nilsen, “Erkekler de babalıkla ilgili seçim konusunda kadınlarla eşit haklara sahip olmalı” dedi. LUF’un önerdiği yasal düzenlemeye göre, babaların da hamileliğin 18. haftasına kadar doğmamış bebeklerinin kürtajı için talepte bulunabilmesi öngörülüyor.

‘ERKEKLERİN NE İSTEDİĞİNİ SÖYLEYECEK CESARETİ YOK’

Yasal düzenlemeyle ilgili talebin LUF’un kadın üyelerinden geldiğini ve Liberal Parti tarafından da desteklendiğini ifade eten Nilsen, birçok erkeğin baba olmak istemediğini söylemeye cesaret edemediğini belirterek “Erkeklerin dürüst davranıp ne istediklerini söylemesi önemli” diye konuştu.

‘ENSEST VE NEKROFİLİ YASALLAŞSIN’

LUF daha önce de 15 yaşından büyük kişiler arasında ensest ilişkinin yasallaştırılması ve ölmeden önce bu yönde izin verecek kişinin cesediyle cinsel ilişkinin yani nekrofilinin serbest olması amacıyla yasal düzenleme talebinde bulunmuştu. Ancak Liberal Parti bu önerilere tepki göstermiş, partinin sözcüsü Adam Alfredsson, önerileri saçma olarak nitelemişti


Tamamını oku: http://tr.sputniknews.com/avrupa/20160307/1021324847/isvec-kurtaj-erkek-liberal-parti.html#ixzz42QMly5m4
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 18:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6