banner198

İsveç'te Bir Genç Türk Siyasetçi Daha istifa etti

İsveç''te Yeşiller Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı Semanur Taşkın istifa etti.

İsveç'te Bir Genç Türk Siyasetçi Daha istifa etti
 Son günlerde İsveç'te Müslüman ve Türk siyasetçilere baskı sonucu bir politikacı daha istifa etmek zorunda kaldı. Yeşiller Partisi Gençlik Kolu Eş Başkanı 22 yaşındaki Semanur Taşkın, Aftonbladet gazetesine, ''Politikada kendimi artık güvende hissetmiyorum ,İsveçli bir Müslüman olarak''şeklinde açıklama yaptıktan sonra istifa ettiğini belirtti.  

Yeşiller Partisinden İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan 3 Ekim 2014'ten bu yana sürdürdüğü bakanlık görevinden hafta başında istifa ettiğini açıklamıştı. 

Kaplan'ın istifasından sonra, İsveç İslam Gençlik Federasyonu Başkanı Yasri Shamsudin Khan, dini değerlerine saldırıldığı gerekçesiyle Yeşiller Partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. 

Kaplan'la birlikte STK temsilcileriyle iftara katıldığı için benzer suçlamalara hedef olan Sigtuna Belediyesinin Meclis Üyesi Yasin İpek, partisi Sosyal Demokrat ve belediyedeki görevlerinden istifa etti. İpek, son dönemde İsveç basınının Müslüman genç siyasetçileri adeta bitirmek için düğmeye bastığını söyledi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 00:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6