İsveç Moderat Lideri Kristersson: ''Çetelere karşı cezaları ağırlaştıracağız''

İsveç'in Ana Muhalafet Sağ Liberal Partisi Moderat Lideri Ulf Kristersson, İsveç'te artan suçların önüne geçilmesi için cezaları çok ağırtıracaklarını söyledi.

İsveç Moderat Lideri Kristersson:  ''Çetelere karşı cezaları ağırlaştıracağız''

Seçimlere iki ay kala geleneksel olarak partilerin yıllık çalışmalarını anlattığı Götland'a, açıklamalarda bulunan Moderat Lideri Ulf Kristersson, İsveç'te artan silahlı saldırılar arkasında bulunan çetelerin ağır cezalara çarptırılması gerektiğini belirtti.

Hükümet oldukları taktirde, çeteleri durdurmak için cezaları artıracaklarını kaydeden Kristersson, ''cinayet ve cinayete teşebbüs edenlerin cezalarını çok ağırlaştırmayı düşünüyoruz. Irkçı organizasyonları yasaklayacağız. İsveç Demokratlar Partisi'ne karşı sert tavır takınacağız. Hiç bir şekilde işbirliği yapılmayacak'' ifadelerini kullandı.

İsveç Demokratlar Partisinin (SD) bütün suçları göçmenlerin üzerine yıktığını işaret eden Kristersson, SD'nin politikasının gerçekleri yansıtmadığını söyledi.

Partisinin sağ ittifak hükümeti kurduğunda, SD, dışında diğer partilerle işbirliği yapmaya hazır olduğunu vurgulayan Kristersson, vergide indirime gideceklerini ve çalışanların ve polisin durumlarını iyileştireceklerinin sözünü verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6