İsveç Maliye Bakanı Anders Borg: Türkiye 20 yıl sonra Alman ekonomisini yakalayabilir...

İsveç'te 14 eylül pazar günü yapılacak seçimler öncesi sokaklara inen Maliye Bakanı Anders Borg, ülkede yaşayan İsveçli Türklerin mutlaka sandığa gitmesini tavsiye etti. Dünya'yı kasıp kavuran ekonomik krize rağmen, 8 yıldır iyi yönetim gösterdiklerinden dolayı ekonomik krizden etkilenmeyen 2-3 ülkeden biri olduklarını vurgulayan Borg, İsveçli Türklerin mensubu olduğu Sağ Liberal Moderat Partisine oy vermelerini istedi.

İsveç Maliye Bakanı Anders Borg: Türkiye 20 yıl sonra Alman ekonomisini yakalayabilir...
Türkiye ile 8 yıllık süre zarfında mükemmel ilişkiler geliştirdiklerini söyleyen Maliye Bakanı Borg, ellerinde ki istatistiklere göre her yıl Türkiye'nin yüzde 4 büyüdüğünü, bu büyüme hızıyla giderse, Almanya ekonomisi ile aynı seviyeye gelebileceğini iddia etti.

AB'nin Türkiye'ye büyük ihtiyaç duyduğunu kaydeden Borg, hükümet olarak Türkiye'ye AB yolunda büyük destek verdiklerini kaydederken, halk oyu ile Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanlığa atanan Ahmet Davutoğlu'yu kutladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu yakından tanıdığını ve önceden iyi ilişkiler içinde bulunduklarını ifade eden Borg, Davutoğlu'nun başbakan olmasına sevindiğini belirtti.

Maliye Bakanı Anders Borg, TRT'de yayınlanacak ve 26 bölümlük ''Stockholm Treni'' Belgeseline de konuk olarak Orhan Karan'ın sorularını cevapladı.
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2014, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6