banner198

İsveç'in en güvendiği siyasetçi belli oldu

İsveç'te araştırma şirketi NOVUS’ın yaptığı “En Güvenilir Liderler Araştırması”ndan çarpıcı sonuçlar çıktı.İsveç'in en güvendiği siyasi lider sağ liberal Center Genel Başkanı Annie Lööf oldu.

İsveç'in en güvendiği siyasetçi belli oldu
NOVUS  araştırma şirketi  "En Güvenilir Liderler Araştırması" sonuçları açıklandı. İsveç devlet televizyonu SVT'de yayınlanan "En Başarılı Liderler Araştırması" sonuçlarına göre en güvenilir siyasi lider sağ liberal Center Genel Başkanı Annie Lööf oldu.

İsveç'te yüzyüze ve telefon  aracılığı ile Mayıs ayı boyunca  yapıldığı belirtilen araştırmaya yanıt veren katılımcıların yüzde 40'ı, Sağ Liberal Center Genel Başkanı Annie Lööf'ü en başarılı lider buldu. İkinci sırada ise Sosyal Demokrat Parti Genel Başkanı ve İsveç Başbakanı Stefan Löfven yer aldı. Halkın yüzde 37'si Löfven'e güvendiğini belirtti.

Yabancı karşıtlığı ile bilinen İsveç Demokratlar Partisi Genel Başkanı Jimmie Akesson yüzde 24 ile beşinci sırada yer aldı. anamuhalefet partisi sağ liberal Moderat Partisi'nin Genel Başkan'ı Kinberg Batra güven kaybetmeye devam ediyor. Batra, yüzde 21 ile İsveçlilerin en güvendiği siyasetçi sıralamasında 6. sırayı aldı. 

Azınlık hükümetinin küçük ortağı Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin, yüzde 13 ile sekizinci sırada yeralırken, Başbakan Yardımcısı ve İklim Bakanı Isabella Lovin'de yüzde 10 ile son sırada kendine yer buldu.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 13:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
iklim  gürarslan
iklim gürarslan - 6 yıl Önce

Sayın İşveç Başkanlar eşim 30 yıldır işveç vatandaşı evlendik 2 yıl oldu hala yanına gitmeyi bekliyorum lütfen bana yardım edin dosyamızı gözünüde bulundurun saygılarımla .

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6