banner198

İsveç'in en büyük siyasi gazetesi Mikail Yüksel'e 5 sayfa yer ayırdı

İsveç'te, 3 sene önce göçmenleri temsil etmek üzere Farklı Renkler Partisini (Nyans) kuran Türk kökenli siyasetçi Mikail Yüksel, ülkenin en büyük siyasi gazetesi Dagens Nyheter 5 sayfa yer ayırdı.

İsveç'in en büyük siyasi gazetesi Mikail Yüksel'e 5 sayfa yer ayırdı

Manşetten 'Nyans Müslümanların sesi olmak istiyor, Lars Vilks'in Nimis'teki eserini yıkmak istiyor'' başlıklı haberi sürmanşetten duyuran DN, partinin Malmö'nün SKURUP ilçesinde bir okulun başörtüsü yasağına karşı gelen ve sokakta bildiri dağıtan Yüksel ile uzun bir röportaj yaptı.
Yüksel'in dağıttı bildiride “Başörtü  yasağına hayır! Skurup'ta ırkçılığa son verin'' şeklinde cümleler yer alırken, İslamofobi ve Afrofobi ile mücadeleyi partinin en önemli konularından  bazıları olarak sıralıyor.
DN'nin Erdoğan hakkında ne düşünüyorsun? Sorusuna Yüksel, 'Erdoğan, halkın oylarıyla seçilmiş bir Cumhurbaşkanı. Erdoğan'a karşı Sosyal Demokrat Parti Milletvekillerinin sert diktatör şeklinde söylemlerine katılmadığını kaydeden Yüksel, Türk halkının çoğunluğunun Erdoğan'ın iyi bir lideri olduğunu düşünüyor. İsveç'i Erdoğan yönetmiyor. Biz kendi işimize bakalım. Biz kesinlikle Türk dostu bir partiyiz ve Türkiye'nin AB üyeliğini destekliyoruz'' dedi.
Türkiye'yi demokrasi ile yönetilen bir ülke görüyor musunuz? Sorusunu Yüksel ' Kesinlikle evet' şeklinde yanıtladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kulu
Kulu - 2 yıl Önce

1 oyumu kurban ederim hiç bir türk bu kisiye oy vermemeli

ismail hakki efendi
ismail hakki efendi - 2 yıl Önce

Neden vermiyelim oyu tabiiki vercez biz kululular sosyal demokrata veryoruz da ne oluyor bize ne faydalari var pkk yi tutmalarindan baska uyanin birak uykudan kardeslerim kuluya gelip sosyal demokrat partisinden millet vekili olmak istiyenlerin isvecte pkk ya bir oldugunu biliyorsunuz aklinizi kullanin biraz bizi temsil eden hic biri olmuyacakmi mecliste hepmi ulkesini kötuluyen hainlik yapacak insanlar olacak . isvecde bizim Turkiyede bizim vesselam

SIRADAKİ HABER

banner6