İsveç Başbakanı: İran bölgenin önemli güçlerinden biridir

Yakın'da siyasi-ticari bir heyet başkanlığında İran'ı ziyaret edecek olan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, İran İslam Cumhuriyeti'nin çok önemli bölgesel bir güç olduğunu bildirdi.

İsveç Başbakanı: İran bölgenin önemli güçlerinden biridir
 İRNA'nın bildirdiğine göre 11 ve 12 Şubat tarihlerinde İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin daveti üzere Tahran'ı ziyaret edecek olan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, bu ziyaret sırasında İran ile İsveç arasındaki ikili ve bölgesel ilişkilerin geliştirilmesi yollarını araştıracak.

İsveç Başbakanlık ofisi tarafından bu ziyaret ile ilgili yapılan yazılı açıklamada, İran'ın çok eskilerden beri Ortadoğu bölgesinde İsveç'in ürünleri için iyi bir piyasa olduğunu bildirdi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve İsveç Başbakanı Stefan Löfven, 2015 Eylül ayında BM genel kurul toplantısı esnasında ikili görüşme gerçekleştirmişlerdi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven o görüşmede ülkesinin İran ile ilişkilerinde yeni bir sayfa açmak istediğini dile getirmiş, İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani de, Tahran-Stokholm arasında başta ekonomik alan olmak üzere tüm alanlarda ilişkilerin gelişmesi zaruretini vurgulamış ve bu konuda hiç bir engelin mevcut olmadığını bildirmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 09:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6