İsveç Başbakan Yardımcısı Fridolin'den Halep Saldırılarına Tepki

banner54

İsveç Başbakan Yardımcısı ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin, Halep'te sivillere yönelik saldırıların durdurulması gerektiğini belirterek, ''Saldırıda ölen çocukların, yaşlıların, kadınların görüntüleri oldukça iç acıtıcı, bir an önce savaşı durdurmamız gerekir'' dedi.

İsveç Başbakan Yardımcısı Fridolin'den Halep Saldırılarına Tepki

 İsveç Başbakan Yardımcısı ve Eğitim Bakanı Gustav Fridolin, Suriye'nin Halep kentinde sivilleri hedef alan saldırılara ilişkin, "Saldırıda can veren masum çocukların, yaşlıların, kadınların görüntüleri oldukça iç acıtıcı, bir an önce savaşı durdurmamız gerekir." dedi.

Konuyla ilgili AA muhabirine konuşan Fridolin, "İsveç bu vahşete son vermek ve savaşı durdurmak için üzerine düşen görevi yapacaktır. İsveç hali hazırda bütün Suriye'de akan kanın durdurulması için yoğun çaba sarf ediyor. Gerçekten oradaki şiddetin durdurulması ve sivil insanların ölümlerinin önüne geçilmesine büyük ihtiyaç var. Saldırıda can veren masum çocukların, yaşlıların, kadınların görüntüleri oldukça iç acıtıcı, bir an önce savaşı durdurmamız gerekir." dedi.

Sığınmacı çocukların durumuna da değinen Fridolin, "İsveç'e gelen sığınmacı ailelerin çocukları ve refakatsiz gelen çocukların hepsi okullara yerleştirildi. Özel okulların da sorunun çözümünde büyük yardımları oldu." ifadelerini kullandı.

Orhan Karan/ Atila Altuntaş

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2016, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6