Göteborg'e ek sandık talebi

Dışişleri Bakanlığı, dış temsilcilik bulunmayan İsveç'in Göteborg kentinde ek sandık kurulmasını istedi. Talebi değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu ise oy birliği ile ret kararı verdi. Dolayısıyla Göteborg'de ek sandık kurulması mümkün olmayacak.

Göteborg'e ek sandık talebi
 Referanduma giderken Dışişleri Bakanlığı'ndan ilginç bir talep geldi. Bakanlık, 11 ülkede temsilcilik olmayan 27 şehirde ek sandıklar kurulmasını istedi ancak YSK oy birliği ile reddetti. 
Almanya'nın Bremen, Freiburg, Augsburg, Kassel, Avusturya'nın Linz, Graz, Insbıuck, Belçika: Oent, Hollanda'nın Eindhoven, Fransa: Toulouse, Orleans, Lille, Charleville-Mezeres, İsviçre'nin Basel, Suudi Arabistan'ınMedine, Tebük, İsveç'in Göteborg, ABD'nin South Jersey, Rochester, Long Island, New Haven, Avusturalya'nın Brisbane, Perth, Adelaide, Mildura, Shepparton ve Yeni Zelanda'nın Auckland şehirlerinde kurulması istenen sandıkların ve personel giderlerinin de Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından karşılanması talep edildi.

Talebi değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu ise oy birliği ile ret kararı verdi. Dolayısıyla bu bölgelerde ek sandık kurulması mümkün olmayacak.
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6