banner114

Erdoğan'ı öven İsveçli kadın siyasetçi linç edildi

Türkiye'nin 'Barış Pınarı Harekatı'na destek veren ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sosyal medya hesabından öven İsveçli kadın yerel siyasetçi Victoria Onval linç edildi.

Erdoğan'ı öven İsveçli kadın siyasetçi linç edildi

Başkent Stockholm'ün Sponga İlçesinde Ilımlı Muhafazakar Parti'sinin yerel siyasetçisi Victoria Onval,Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'na destek verdi ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı öven paylaşımlarda bulundu.

İsveç basınında çıkan ve Türkiye'nin Barış Pınarı Harekatı'nı eleştiren bir haberin linkini sosyal medyada paylaşarak 'Ömrün uzun olsun Erdoğan' yazan Victoria, bir başka paylaşımında ise, ''En iyisi Erdoğan, iki yüzlü İsveç ' yorumu ile dikkat çekti.

Bu paylaşımlardan dolayı sosyal medyada linçe uğrayan ve bir çok hakarete maruz kalan genç kadın siyasetçi, sosyal medya hesaplarını ve telefonunu kapattı.

- İsveç'te Türkiye'ye sempatisi bulunan siyasetçiler büyük baskı altında

İsveç'te Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan, Türk sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin davet edildiği bir iftar yemeğinde çekilen fotoğraflarının İsveç medyasında, ''Irkçılılarla yemek yediler'' başlığıyla yayınlanmasının ardından 2016'da görevinden istifa etmek zorunda kalmıştı.

Geçen yıl Göteborg kentinden Liberal Merkez Partisinden birinci sıra milletvekili adayı olan Türk kökenli siyasetçi Mikail Yüksel, Türkiye aleyhine konuşmadığı için ihraç edilmişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Malmö
Malmö - 1 yıl Önce

Mikail beyin kurdugu yeni partiye destek verelim,, Isvecdeki erdogan dusmanlarina en iyi cevap bu olur.

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6