CHP'li Tezcan İsveç'te

İsveç”in başkenti Stockholm’de CHP İsveç Birliği”nin misafiri olarak gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Botkyrka Türk Kültür Derneği’ni ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

CHP'li Tezcan İsveç'te

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan önümüzdeki yapılacak seçimlerde Mecliste bulunan 600 milletvekilinin 15’inin yurt dışından seçilmesi gerektiğini belirtti.

Tezcan, CHP İsveç Birliği'nin davetlisi olarak İsveç'in başkenti Stockholm'de Botkyrka Türk Derneği'nde vatandaşlarla buluştu.

Yurtdışında Türk vatandaşlarına yönelik seçime katılımı artırmak istediklerini söyleyen Tezcan, ''Yurtdışı seçim çevresi kanun teklifimiz var. Teklifimizde yurt dışını ayrı bir seçim çevresi yapalım. 15 milletvekili ayıralım. 600 milletvekilinin 15’i yurt dışı seçim çevresi olsun. Oranın adayları olsun. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız o adayları görsün. Beğeniyorsa oy versin, beğenmiyorsa vermesin.''ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı ve 6'lı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı ile ilgili soruya da cevap veren Tezcan, kendisinin gönlünden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçtiğini, fakat adayı 6 masanın belirleyeceğini ve bu karara da saygı duyacaklarını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 4 hafta Önce

Kimi kandırıyorlar kendi yerlerini koruyorlar

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6