Başbakan yardımcısı Isabella Lövin istifa etti

Yeşiller Partisi milletvekili, iktidar hükümetinde başbakan yardımcılığı, Çevre ve iklim bakanlığı görevi yanı sıra Yeşiller parti sözcüsü olan Isabella Lövin siyaseti bıraktığını duyurdu.

Başbakan yardımcısı Isabella Lövin istifa etti

Helsingborg doğumlu, 57 yaşında ve evli olan tecrübeli politikacı, siyaset nedeniyle ailesine fazla zaman ayıramadığını dile getirirken, artık bırakmanın zamanı geldiğini belirtti.

Ailesi ile daha fazla zaman geçirmek gerektiğini ifade eden siyasetçi, 2021 yılına kadar görevine devam edecek ve yeni yılın başlarında yerine başka bir siyasetçinin atanacağı söylendi.

Dört yıldır parti sözcülüğünü devam ettiren Lövin, mevcut hükümette başbakan yardımcılığı görevini yürütüyor ve milletvekili, bu sabah siyaseti bırakacağını duyurdu.

Lövin, gelecek yılın başına kadar sorumluluk alanı olan konularda etkin bir şekilde çalışacağını ve ondan sonrada ailesi ile siyasetten uzak bir hayat sürdüreceğini ifade etti.

Lövin'in istifasını değerlendiren Başbakan Stefan Löfven, istifanın beklenmedik bir karar olduğunu belirterek, "üzücü ve beklenmedik bir karar olmasına rağmen saygı duyuyorum" diyerek, tecrübeli siyasetiçi için ülkemiz için çok iyi şeyler yaptı yorumunda bulundu.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6