banner198

Bakan Mehmet Kaplan'dan önemli açıklamalar

İsveç Şehircilik ve İskan Bakanı Mehmet Kaplan, Fittja'da ''çok kültürlülük' paneline katılarak, önemli açıklamalarda bulundu. Panelden sonra Orhan Karan'ın sorularını yanıtlayan Kaplan 8 aylık bakanlık dönemini değerlendirdi.

 İsveç'te 8 aylık bakanlık dönemini değerlendiren Bakan Kaplan, İsveç'te ilk defa hükümetin  6,2 milyar kron konut alanında yatırım yaptığını belirtirken, ''2015-2020 döneminde 250 bin yeni konut yapılacak, yıllık yatırım bütçesi  6,2 milyar kron olacak, kamu bütçesinde de sektöre önemli bir kaynak  olarak yıllık 3,2 milyar kron ayrılacak'' dedi. 
''Evlerin yenilenmesi, restorasyonu giderlerinin vergiden düşülmesi için verilen %50 oranındaki indirim imkanı %30’a çekilecek; böylece yenileme yerine "yeni ev yapımı" teşvik edilecek'' diyen Kaplan  ''İsveç’te konut yetersizliği, büyük bir sorundu İsveç’teki 290 belediyeden 150’sinden fazlasında konut yetersizliği vardı. Bakanlığımızın 8 aylık döneminde  İsveç'te ki ev sorununu gidermek için aldığımız önlemler, kamuoyunda taktirle karşılandı'' şeklinde konuştu.

Orhan Karan'ın yaptığı özel röportaj'da Mehmet Kaplan'ın değerlendirmeleri
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6