Almanya'da bulunan Hamburg Havalimanı'nda gece saatlerinde hareketli dakikalar yaşandı. Saat 20.00 sıralarında silahlı bir şahıs plakasız araçla bariyerleri kırarak aprona girdi.

Federal Polis Sözcüsü Thomas Gerbert, Alman Haber Ajansı DPA’ya yaptığı açıklamada, zanlının silahıyla havaya 2 kez ateş ettiğini ve 2 molotofkokteyli fırlatarak yangın çıkarmaya çalıştığını belirtti. Gerbert, Hamburg Havalimanı’nda uçak trafiğinin durdurulduğunu ve çok sayıda polisin olay yerinde olduğu bilgisini paylaştı.

Hamburg polisinden yapılan açıklamaya göre araçta 1’i çocuk 2 kişi bulunuyor.

Olayın velayet anlaşmazlığından kaynaklandığı iddia edilirken bunun bir rehin alma olayı olduğu kaydedildi. Alman polisi silahlı şahsın, eşinin daha önce çocuk kaçırma iddiası ile ilgili polisle irtibata geçtiğini açıkladı.

Açıklamada, durumun gece boyunca "statik" olduğu, polisin müzakere grubunun araçtakilerle temasta olduğu aktarıldı.

Finlandiya ve İsveç, Navalnıy'ın ölümüne ilişkin Rus Büyükelçilerini dışişleri bakanlıklarına çağırdı Finlandiya ve İsveç, Navalnıy'ın ölümüne ilişkin Rus Büyükelçilerini dışişleri bakanlıklarına çağırdı

HAVALİMANI TAHLİYE EDİLDİ

Hamburg Havalimanından yapılan açıklamada da havalimanın bir sonraki duyuruya kadar kapalı kalacağı belirtilerek, yolcuların havalimanına gelmemesi istendi.

Polis, araçta bulunan şüpheliyle temas kurulduğunu belirterek, “Operasyon devam ediyor. Müzakere grubumuz arabadaki kişiyle temas kurdu. Durum durağanlığını koruyor” ifadelerine yer verdi.

Bild gazetesinin haberine göre 4 yaşındaki kızını rehin alan 35 yaşında baba Türkiye'ye gitmek istiyor.

Aşağı Saksonya eyaletinde yaşayan baba, aracıyla Hamburg Havalimanına gelmeden önce anne, polisi arayarak eşinin çocukla birlikte havalimanına gittiğini haber verdi.

THY UÇAĞI ZORUNLU İNİŞ YAPTI

Hamburg Havalimanı'nın uçuşlara kapatılması nedeniyle Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Hamburg seferini yapan uçağı ise Hannover Havalimanı'na iniş yapmak zorunda kaldı.

Editör: İsveç Gündemi