Sinema, spor, alışveriş ve sağlık sistemleri dahil birçok alanda olumsuzluklar yaşanıyor.

Saldırılara karşı önlemlerin artırılması ve saldırıların sebep olduğu hizmet kesintilerinin sağlanması için çalışmalar sürerken, Filmstaden'den konuya ilişkin açıklama geldi.

Bu hafta sonu BT tedarikçisi Tietoevry'ye yapılan kapsamlı saldırının ardından birçok şirket için hâlâ büyük sorunlar var.

Filmstaden Avrupa Pazarlama Direktörü Helena Eklund, "Bunun birkaç gün sürmesini bekliyoruz" dedi.

Filmstaden hâlâ çevrimiçi rezervasyonları kabul edemiyor.

İsveç'in NATO'ya üye olma maliyeti İsveç'in NATO'ya üye olma maliyeti

Web, uygulama veya kart yoluyla yapılan ödemelerin hiçbiri çalışmıyor. Sinema devinin pazarlama müdürü Helena Eklund, ancak performanslarımız devam ediyor, Swish ile yerinde ödeme yapmanın mümkün olduğunu söyledi.

Hem Stadyum hem de Rusta'da hizmet ağrıları henüz açılamdı. Granngården'ın fiziksel mağazaları da kapalı tutuluyor.

Saldırıdan bazı bölgeler de etkilendi. Pazar günü yapılan bir basın açıklamasında Uppsala Bölgesi sağlık ve tıbbi bakım müdürü Mikael Köhler şunları yazdı:

"BT kesintisi nedeniyle hastalar için acil bir risk yok, ancak sağlık hizmetlerinde yedekleme rutinlerini ve manuel işlemleri daha az kullanmak zorunda kalıyoruz. Bu da idari prosedürlerin normalden biraz daha uzun sürebileceği anlamına geliyor."

BT hizmet sağlıyıcısı Tietoevry konuya ilişkin yaptığı açıklamada, saldırı ya da tüm sistemleri yeniden çalışır hale getirme çalışmaları hakkında paylaşacak yeni bilgilerinin olmadığını söyledi.

Editör: Semihhan Aydemir