Trump'ı kutlamalarından sonra açılan oyların Demokratlar lehine değişmesiyle birlikte sessizliğe bürünen Slovenya, seçim sonuçları Joe Biden yönünde sonuçlanırken, Slovenya'nın şimdi ne yapacağı merak ediliyor.

Slovenya başbakanı ne demişti?

ABD Başkanı Donald Trump'ın eşi Melania Trump'ın ülkesi Slovenya Trump'ı "seçim zaferi" nedeniyle kutlayan ilk ülke oldu.

Henüz seçim sonuçlarının netleşmediği ve genel çıkış anketlerinde Demokrat aday Joe Biden'ın az farkla da olsa önde göründüğü şu saatlerde Slovenya Başbakanı Janez Jansa, sosyal medya hesabında yayınladığı mesajla, zaferini ilan eden Donald Trump'ı tebrik etti.

"Amerikan halkının seçimi çok açık"

Slovenya Başbakanı Janez Jansa mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Çok açık ki Amerikan halkı Donald Trump ve Mike Pence'i 4 yıl için daha seçti. Bu gerçek ne kadar uzun süre inkar edilirse Başkan Trump için finalde zafer o kadar büyük olacak. ABD genelindeki bu başarı için Cumhuriyetçi Parti'ye tebrikler!"

Donald Trump ile Joe Biden seçim sonuçlarıyla ilgili ilk konuşmasını yaptı. Biden taraftarlarına sabırlı olmalarını, seçimi kazanacaklarını söylerken, Donald Trump Kuzey Carolina'da oy sayımının bir anda durduğunu belirterek seçimlere hile karıştırıldığını iddia etti ve Yüksek Mahkemeye gideceklerini belirtmişti.

Editör: İsveç Gündemi