banner180

Vurulduğuna inanmayınca ambulans geç geldi ve arkadaşı öldü

İsveç'te 16 yaşında ki bir genç yolda vuruldu. Ambulansı arayan gence telefon operatörü inanmadı ve ambulansı geç gönderdi. Genç bayılmadan son sözü, ''ben ölüyorum anneme selam söyleyin'' oldu.

Bu günlerde İsveç Acil Müdahale Servisinin başı soruşturmayla dertte. Nedeni ise geçen sene  Norrahammar'da vurulan ve yolda yatan gencin yardım istemesine rağmen ambulansın geç gönderilmesi gösterildi. Ambulansı 3 kere arayan genç, ''vurulduk, ağır yaralıyım, arkadaşımda ağır yaralı  yanımda yatıyor, lütfen bana bir ambulans gönderin' diyor. 

Kadın,'' vuruldun nasıl benimle konuşabiliyorsun '' diye gence inanmıyor. Genç konuşma sırasında bilincini kaybederken ağır konuşmaya başlıyor. Kadın kendisiyle dalga geçildiğini sanıp inanmıyor. Sonra genç ''eğer ölürsem anneme selam söyle, amcama selam söyle, bütün aileme selam söyle''şeklinde bitiriyor. Abulansın geç helmesi sonucu telefonla konuşan genç kurtarılırken, 17 yaşında ki arkadaşı öldü. 

Skandalın İsveç medyasına yansımasından sonra geniş çaplı soruşturma başlatılırken, yetkililer  olay yerine ambulansın gittiğini ama bazen operatörlerle dalga geçildiği için bu tük vakıaların olabileceğini bildirdi. 

ATİLA ALTUNTASŞ/İSVEÇ GÜNDEMİ
Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 12:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6