banner198

Uzmanlar uyarıyor! Bu yıl grip alışılmışın dışında dikkat edin!

Grip ile ilgili aşıların yetersiz olduğuna dikkat eçekn uzmanlar, aşıya güvenerek önlem alınmamasını risk olarak değerlendiriyor.

Uzmanlar uyarıyor! Bu yıl grip alışılmışın dışında dikkat edin!

Svenska Dagbladet gazetesi'nin haberine göre; mevsimsel grip alışılmışın dışında büyük tehlikeler arz ediyor. Grip aşılarının griple mücadelede yetersiz olduğuna yer verilen haberde, bu yıl grip virüsü A (H3N2) olarak bilinen bir tip olup, ağır salgın hastalıklarına neden olduğu biliniyor.

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme analizlerine göre, üretilen ilaçların bir yıl içinde yapılan testlerde başarısız olduğuna dikkat çekiliyor.

Aynı ilaçların İsveç'te de kullanıldığına dikkat çekilen haberde, İsveç'te gripal virüsler ile Amerika'daki virüsler arasında benzerlik olup olmadığı konusunda belirsizlik olduğu söylendi.

İsveç Halk Sağlığı Ajansı yetkilisi Anders Tegnell epidemiyoloji bir aşı gerektiğine vurgu yaptı. Gripal enfeksiyon ve virüslerin İsveç'te etkin olduğunu söyleyerek çözümün geliştirilmesi ile ilgili nasıl bir önlem alınacağı konusunda henüz net bir çalışma olmadığına vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 23:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6