Türkiye'den İsveç'e gidecek turistler için seyahat güncellemesi

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği Türkiye'den İsveç'e gidecek turist vatandaşları için yeni güncellemeyi Facebook sayfasında yayımladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Türkiye'den İsveç'e gidecek turistler için seyahat güncellemesi

ÜLKEMİZDEN İSVEÇ’E SEYAHATLERE İLİŞKİN GÜNCELLENMİŞ DUYURU

21 Ocak 2022 tarihinden itibaren, İsveç’e seyahatlerde negatif COVID-19 testi ibraz edilmesi zorunluluğu kaldırılmış olup, ülkemizden İsveç'e, turistik amaçlı ziyaretler de dahil olmak üzere, seyahat edecek vatandaşlarımız;

Geçerli bir vizeye sahip olmaları ya da vizeden muaf bir pasaport türüne sahip olmaları,

ve AYNI ZAMANDA

-AB/ DSÖ onaylı (Ülkemizde halihazırda tatbik edilen Pfizer- BioNTech ve Sinovac-CoronaVac aşıları bu kategoriye girmektedir) iki doz aşının, son dozunun 14 gün önce yapıldığını belgeleyen ilgili Türk makamları tarafından tanzim edilmiş ve AB Dijital Covid Sertifikasına denkliği bulunan aşı sertifikasına sahip olmaları halinde, halihazırda uygulanan seyahat kısıtlamalarından muaf olarak seyahat edebileceklerdir.

Aşı sertifikasına sahip olmayan kişiler için uygulanan mevcut seyahat kısıtlamaları devam etmekte olup, kısıtlamalar ve muafiyetlere ilişkin bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

https://polisen.se/.../travel-to.../third-country-nationals/

Bununla birlikte, vize uygulamaları ve seyahat kısıtlamalarından bağımsız olarak, İsveç'e girişlerde her türlü takdir ve yetki İsveç Sınır Polisi'ne aittir.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6