SKR, Corona testi için lütfen biraz bekleyin!

banner54

Dün Sosyal İşler Bakanı Lena Hallengren'in herkese test yapılması için gerekli adımların atıldığını ve testlerin ücretsiz olacağını belirterek, testlerin başlayacağını açıklamıştı.

SKR, Corona testi için lütfen biraz bekleyin!

Bugün SKR tarafından yapılan bir açıklamada herkese test yapılacak ama biraz zaman alacağı belirtilerek, lütfen biraz bekleyin denildi.

Şu anda hükümet bölgelerle nasıl bir yol izlemesi gerektiğini müzakere ediyor.

SKR basın sekreteri Iréne Tinglöv, "Müzakere hızla gerçekleşecek, ancak birkaç gün sürecek" dedi.

Sosyal İşler Bakanı dün basın açılamasında, Semptomları olan herkes ücretsiz olarak covid-19 test edilecek. Ek olarak, bir ücret karşılığında herkes için antikor testleri yapılacak dedi. 

Testleri gerçekleştirecek bölgelere 6,9 ​​milyar SEK destek sözü verildi. Ancak, genel testlerin gerçeğe dönüşmesi için biraz zaman gerekecek.

İsveç Belediyeler ve İlçe Konseyi (SKR) web sitesinde hükümet ve SKR arasında daha geniş bir testin nasıl yapılması gerektiği konusunda müzakerelerin sürdüğünü yazıyor.

SKR web sitesinde, "Devletin ve bölgelerin odak noktası, devlet desteklerinin nasıl düzenleneceği konusunda hemfikir olması ve bölgelerin Halk Sağlığı Kurumu'nun tavsiyelerine göre test yapması gerektiğidir. Bölgeler böylece mali destekle birlikte geniş çapta test yapabilecektir" denildi 

SKR basın sekreteri Iréne Tinglöv, müzakereler en erken önümüzdeki hafta başında tamamlanacak.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6