banner180

Koronavirüsten etkilenen yaşlı bakım evlerine denetleme yapılacak

Sağlık ve Bakım Teftişi (IVO), korona yayılımının bir sonucu olarak ülke genelindeki yaşlı bakım evleri teftiş edeceğini bildirdi.

Koronavirüsten etkilenen yaşlı bakım evlerine denetleme yapılacak

IVO, Güneybatı Bölgesi Bölüm Başkanı Maria Björklund'un Ekot'a yaptığı açıklamada, ülke genelinde yaşlı bakımı sektöründe bir tür denetim yapmayı planlıyor.

Mari Björklund, "Temel hijyen uygulamaları ve bununla nasıl çalışılacağı ile ilgili olabilir, personel doğru becerilere sahip mi? Bunlar personel için büyük zorluklardır, bununla nasıl başa çıkılır. Evlere giden ve bireysel evlere giden ev personelimiz var, farklı konaklama alanlarımız var ve her şey farklı yüksek gereksinimleri belirliyor" dedi.

Enfeksiyon riski nedeniyle dijital olarak veya telefonla denetim yapılacaktır denildi.

Son zamanlarda IVO, Stockholm ve Sörmland'da koronadan etkilenen yaşlı evlerin denetimini başlattı.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2020, 14:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 3 yıl Önce

Daha planlanıyormuş. Karar alınıp, tarih belirlenip bide yapması var. Bir sonraki muhtemel gelecek olan salgına hazırlık mı desem tatbikat mı desem bilemedim. Adını siz koyun artık...

Sacma
Sacma - 3 yıl Önce

Hic birsey yapmiyorlar birakin hazirligi. Chefler calisanlara sakin kimseye yaslilara virus bulastigini söylemeyin diye israrla tekrar ediyormus. Oyuzden de korkudan disariya birsey diyemiyorlardi taki haber olana kadar. Özellikle yaslilara yayilmasini bekiyorlar butun cabalari bosuna. Sadece gösteris sirf göz boyamak.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6