banner180

İsveç'te hastalar çaresiz! Hemşireler yarım gün çalışıyor!

İsveç sağlık hizmetleri yine eleştirilerin hedefinde. Yapılan bir araştırmaya göre hemşirelerin neredeyse yarısı sadece yarım gün çalışıyor!

İsveç'te hastalar çaresiz! Hemşireler yarım gün çalışıyor!

İsveç'te bir sağlık derneğinin yaptığı araştırmada hemşirelerin yüzde 41'nin yarım gün (part-time) çalıştığını ortaya koydu.

Sağlık derneğinden yapılan açıklamaya göre bu koşullarda çalışan hemşirelerin iş yükü ile baş edebilmeleri mümkün değil.

Son yıllarda sağlık hizmetleri ile ilgili her gün daha fazla eleştirilen İsveç, eleştiri konusu olacak yeni bir vakaya daha imza attı.

İsveç'te bir Sağlık Derneği'nin yaptığı anket ile ortaya koyduğu araştırma sonuçları korkunç boyuttu!

Hemşirelerin %41 oranı sadece yarım gün çalışıyor.

Bu orana göre; riskli olan hastaların anestezi, yoğun bakım hemşirelerinin sağlıklı çalışabilmesi ve iş yükünü karşılayabilmeleri münkün görünmüyor dendi.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2015, 10:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 8 yıl Önce

doktorlar hemsireler olagan ustu calisiyorlar fakat doktor azligi hemsire azligindan dolayi hasta kabul edemiyorlar,acile gidiyorsun ya öluyorsun yada 6 saat bekliyorsun böyle hizmet olmaz.maasimizin yarisini vergi diye kesiyorlar ama hizmet yok.bir rötgen icin aylarca sira bekleniyor sansa yasarsan rötgenini cekiyorlar böyle kepazelik olmaz.turkiyenin en kucuk ilcesinde kan,idrar tahlili ve rötgen birkac saatte hazir,bunlar icin isvecde seneler gerek.böyle rezillik olmaz.kanser hastalarina git calis diyorlar böyle diktatörluk görulmus degil,eski almanyaya döndu isvec

Mehmet
Mehmet - 8 yıl Önce

İsveçlinin aklı fikri tatilde. Gitsin sokakta koşsun, fika yapsın ama hastaya bakmasın. Doktorlar da 1 ay tatile gidiyorlar. Böyle garip ülke görmedim.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6