banner198

İsveçli hastalar, Antalya'da şifa buluyor

İSVEÇ Sağlık Bakanlığı'nın yaptığı ihaleyi kazanarak, yaşlı hastalara tedavi programları uygulamaya başlayan Antalya'daki Ayka Vital Park Sağlık Oteli'ne ilk 5 kişilik İsveçli grup geldi.

İsveçli hastalar, Antalya'da şifa buluyor
İlk kafilede 33 hastanın gelmesinin belkendiği, ancak terör olayları nedeniyle bu sayının 5'e düştüğü belirtildi.  

Kepez İlçesi Duacı Köyü'nde bulunan 4 yıldızlı sağlık otelinde iki haftadır konaklayan İsveçli hastalar, kısa zamanda iyi sonuçlar aldıklarını söyledi. Ayka Vital Park Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Kazım Doğan, İsveç'in Skone Bölgesi'nden kazandıkları ihale sonucunda 1 Ekim'den itibaren hastaların sağlık oteline giriş yaptığını belirtti. Dr. Kazım Doğan şöyle dedi:

"Beklediğimiz ilk kafile 33 kişi olmasına rağmen, terör olaylarının dışa yansıması sonucu 5 kişi geldi. Sayının önemi yok. Çünkü bunlar İsveç Sağlık Bakanlığı tarafından buraya gönderilen ilk test grubu hastaları. Misafirlerimizin tutacakları raporların olumlu olması, 4 yıllık ihalelerde müşteri sayımızın artması anlamına geliyor" diye konuştu.

ÜLKENİN İSTİKRARA KAVUŞMASI GEREKİYOR

Dr. Kazım Doğan'ın kardiyoloji uzmanı eşi Dr. Aynur Doğan da, İsveç'in 25 bölgesinden sadece bir tanesinin ihalesini aldıklarını hatırlatarak, “Bu diğer bölgeler için referans teşkil edecek. Ancak bunun gerçekleşmesi için ülkemizin yaşadığı sorunları aşması gerekiyor. Terör nedeniyle olumsuzluklar var. Ülkemizin bir an önce istikrara kavuşması gerekiyor" diye konuştu.

TERÖR NEDENİYLE GELEN HASTA SAYISI AZALDI

Ayka Vital Park'ın İsveç'teki partneri olarak ihalede yer alan Rehabresor Turkiet firmasının sahibi Sara Akhavan ise, Türkiye'deki terör olayları nedeniyle hasta sayısının azaldığına dikkat çekerek, şöyle konuştu:

"33 kişi gelecekti. Ancak İstanbul Havalimanı'ndaki patlama sonucunda bu sayı 11'e düştü. 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ise 5'e düştü. Ancak gelenler çok memnun. İnşallah bu iş böyle devam edecek ve biz birer birer her bölgede bu ihaleleri kazanacağız. Sağlık turizmi açısından Türkiye'nin geleceğini çok parlak görüyoruz."


Süleyman EKİN / ANTALYA, (DHA) -
Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 00:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6