İsveç'te yoğun bakıma alınmayan 81 yaşındaki Kovid-19 hastası hayatını kaybetti

banner54

İsveç'in Södertalje kentinde, boş yatak olmasına rağmen yoğun bakıma alınmayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastası 81 yaşındaki Süryani asıllı Hanna Altınsu hayatını kaybetti.

İsveç'te yoğun bakıma alınmayan 81 yaşındaki Kovid-19 hastası hayatını kaybetti

İsveç devlet televizyonu SVT'nin haberine göre, Hanna Altınsu, Södertälje hastanesinde boş yer olmasına rağmen yoğun bakıma alınmadı ve hayatını kaybetti. Haberde, soluk alma zorluğu çeken Altınsu'nun, durumunun kötüleşmesine rağmen solunum cihazına bağlanmadığı belirtildi.

SVT'ye açıklamada bulunan Altınsu'nun oğulları Gabriel ve Daniel Altınsu, başka bir rahatsızlığı bulunmayan babalarının, birden fazla doktorun kararıyla yoğun bakıma alınmadığını söyledi.

Hastane Başhekim Yardımcısı Bengt Cederlund ise, Södertälje Hastanesi'nin 80 yaş üstü kişiler için yoğun bakımı reddetme politikasının olmadığını kaydetti. Cederlund, ''Son zamanlarda öğrendiğimiz şey, 80 yaşın üzerindekilerin yoğun bakımda iyileşme beklentilerinin çok düşük olması. Yoğun bakım ünitesi çok zorlu bir süreçtir ve 80 yaşı üstü hastaların hayatta kalma güçleri genellikle yoktur.'' ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne önemi var
Ne önemi var - 1 yıl Önce

Bu haberin içeriğini 80 yaşında aileden bir sevdiğin yoksa anlayamazsın, hissedemezsin. 80 sene iyi yaşamış dersin. Allah herkese uzun ömür versin dersin. Mekanın cennet olsun dersin ve geçersin. Tegnellciler, ülkede karantinaya karşı olan işletme sahipleri, bu kaosta elhamdürAllah 3-5 kuruş kazandık diyenler fırtına önce sessizliğin farkında değiller. Bugün 80 yaş üstü,yarın 60 yaş üstüne çıktığında, eyvah bizdemi yani demezler inşAllah...

Yeter yahu
Yeter yahu - 1 yıl Önce

InsAllah en sevdiklerinizi kaybedebilirsiniz diyen Löfven, Tegnell ve onun yaninda duranlarin hepsine bulasir. Ne demek 80 yasinda diye kabul etmemek. Isvecte zaten doktorluk yapmasi cok kolay. Hasta olursun git evine dinlen su iç, agri kesici al tamam. Ölsen umurlarinda deyil adamlarin. Kitaba bakip doktorluk yapiyorlar resmen. Allah sabir versin ailesine. InsAllah baskalarinada ayni sekilde yaklasmazlar.

SIRADAKİ HABER

banner6