banner180

İsveç'te tehdit edilen Türk asıllı hemşire görevi bırakmayı düşünüyor

İsveç'te acil serviste çalışırken bir çok hakaret ve tehditlere maruz kaldığını söyleyen Türk asıllı hemşire Damla İbrahim, görevi bırakmayı düşündüğünü bildirildi.

İsveç'te tehdit edilen Türk asıllı  hemşire görevi bırakmayı düşünüyor

İsveç'te acil servislerde artan tehdit ve hakaretler doktorlar ve hemşireleri iş bırakma noktasına kadar getirdikleri belirtildi.

Göteborg'de  Sahlgrenska Üniveriste Hastanesi Acil Servisi'nde çalışan Türk asıllı hemşire  Damla Ibrahim, artık dayanma gücünün kalmadığını ve mesleği bırakma noktasına gelidğini belirterek, ''Bir kişi bana bağırarak,' işten sonra seni evine giderken öldüreceğim' tehdidi savurdu. Böyle bir çok tehdit alıyoruz, küfür ve hakaret edenlerinde haddi hesabı yok'' ifadelerini kullandı. 

Expressen gazetesinin yayınladığı haberde bir çok doktor ve hemşire  Damla Ibrahim'e benzer tehdit ve hakaretlere maruz kaldıklarını kaydederken, iş bırakma noktasına kadar geldiklerini vurguladı. 

Haberde özellikle çete çatışmalarından sonra vurulan çete üyelerinin acil servise getirildiği sırada arkadaşları tarafından acil serviste çalışan personele karşı gösterilen sert ve tehditkar tavra dikkat çekildi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2019, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6