banner198
banner180

İsveç'te sigara yasağı kapsamı genişliyor

İsveç Sosyal Güvenlik Bakanı Annika Strandhäll, restoran ve kafeteryaların açık alanlarında,çocuk oyun parklarında, açık hava tren ve otobüs istasyonları ve peronlarda sigara içilmesinin yasaklamak için çalışma yaptıklarını açıkladı.

İsveç'te sigara yasağı kapsamı genişliyor
 İsveç hükümeti tütünle mücadele kapsamını genişletiyor. Özellikle restoran ve kamuya ait bazı açık mekanlarda sigara içilmesini yasaklamak için düğmeye bastı.

İsveç Sosyal Güvenlik Bakanı Annika Strandhäll, bugün yaptığı basın açıklamasında sigara içilmesiyle ilgili yeni bir yasal düzenleme yapılacağını duyurdu. Gelecek sene uygulamaya geçirmeye düşündükleri yasanın; restoran ve kafeteryaların açık alanlarında, çocuk oyun parklarında,  açık hava tren ve otobüs istasyonları ve peronları kapsadığını söyledi.

Bakan, özellikle çocukları sigara dumanının zararlarından korumak için böyle bir çalışmanın içinde olduklarını ifade etti.

- Muhalefet partileri yasaya karşı çıkıyor

Öte yandan mecliste oylamaya sunulacak yasaya muhalefet partilerinden bazıları karşı çıkıyor. Sağ blok liberal partileri Moderat ve  Hristiyan Demokratlar yasaya 'Hayır' oyu vereceklerini açıklarken, Center Patisi ve İsveç Demokratlar Partisi nasıl oy kullanacakları yönünde hala karar alamadıklarını belirtti. 
Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2018, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6