İsveç'te Sağlık Skandalı: Hastaneden gönderilen hasta yolda öldü

Acil servis tarafından ''Bir şeyin yok'' diye gönderilen 69 yaşında ki İsveçli, ticari taksiyle eve giderken yolda öldü.

İsveç'te Sağlık Skandalı: Hastaneden gönderilen hasta yolda öldü
Kalbinden gelen ağrı ile birlikte kendini kötü hisseden 69 yaşında ki Bo Östvall, Värnamo hastanesinin acil servisine başvurdu.

Acil serviste yapılan kontrol sonrası, ağrı kesici ''Alvedon'' verilerek eve gönderilen talihsiz İsveçli, ev yolunda ticari taksinin içerisinde can verdi.
Småland'da oturan  Bo Östvall'ın eşi Eva-Lena Östvall, ''Doktor eşimde hiç birşey bulamadı ve eve gönderdi'' dedi. Eşinin evde kendini kötü hissetmesiyle birlikte kalbinin ağrıdığı söyleyerek acil servisi aradığını aktaran Eva-Lena Östvall, eşinin ambulansla acil servise kaldırıldığını, kontroleller de bir şey çıkmayınca, ticari taksi ile eve dönmeye çalıştığını ve eve gelmeden taksi içinde öldüğünü sözlerine ekledi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

ooo bu isvec,te cok meshur vakalardan biri ilk degil ki isin ilginc yani surekli böyle skandallar olmasina karsin herhangi bir sorusturma acilmamasi .yukarida ki olaydan baska bir de evlere senlik hastane acilleri.dunyanin hangi ulkesinde 8-10 saat acilde doktor beklenir o da buraya özel.. Turkiye,de söylesem inanmazlar. 5 dakika icinde doktor göremeyen bizimkiler kapi cam cerceve indiriyor. yiyorsa hastayi ilgilenmeden eve gönder.

SIRADAKİ HABER

banner6