banner114

İsveç'te çocuk doktoru 40 çocuğa istismardan hapse mahkum edildi

İsveç'te 30 yaşlarında olduğu belirtilen bir çocuk doktorunun yaklaşık 40 çocuğa karşı istismarda bulunması nedeniyle suçlu bulundu.

İsveç'te çocuk doktoru 40 çocuğa istismardan hapse mahkum edildi

Yaklaşık iki yıldır süren soruşturma kapsamında suçlanan doktor, hastalarının kontrolü için haratsıza bağlı olarak mecburen vücutlarına dokunduğunu belirterek kendini savunduğu ifade edildi.

Bazı ailelerin çocuklarına dokunma izni verdiği belirtilen doktor o suçlamalardan ceza almadı. Ancak aile izni alınmadan istismar niteliği taşıyan durumlar için on yıl hapsi istendi. Mahkeme heyeti doktorun mesleki durumu ve tedavi süreçlerini göz önüne alarak yaptığı kavuşturmada doktora 7 yıl hapis cezası verdi.

Yaklaşık 48 istismardan suçalanan doktorla ilgili cezasını ağırlaştıran iki çocuğa karşı ciddi cinsel istismar olduğu belirtiliyor.

İki yıldır devam eden soruşturma kapsamında hapse mahkum edilen doktor tüm suçlamaları reddetti. Mesleği gereğince hastalarına dokunmak zorunda olduğunu ancak bunun cinsel istismar olmadığını söylese de mahkeme doktor hakkında hapis cezası vermeyi uygun gördü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6