İsveç'te bakımevi skandalı

İsveç'te bir bakımevi çalışanları yaşlı kadını taşırken acele edince 92 yaşındaki düşürüp hastanelik etti.

İsveç'te bakımevi skandalı

Edinilen bilgilere göre yaşlı kadının bakımını üstlenen kurumun personeli yaşlı kadını alışverişe çıkardı. Tekerlekli sandalye yardımıyla dışarıya çıkarılan yaşlı kadının birkaç kez sandalyeden düşmesi sonucunda kafasında kırık ve dizlerinde morluklar meydana geldi.

İddialara göre yaşanan olaydan sonra bakımevine uğrayan yaşlı kadının kızı durumu fark edip polise bildirdi. Annesinin tedavi edilmesi gerektiğini belirten kız, ambulans çağırdı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, yaşlı kadın alışverişe çıkarken yanında bulunan bakıcıların acele etmesi sonucu sandalyeden düştüğü ve sonra çalışanların paniklemesi sonucu birkez daha düştüğünü söyledi.

Olayın kasıtlı olmadığını belirten yaşlı kadın, çalışanların kendisi gibi yardıma muhtaç ve yaşlılara karşı dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

Öte yandan yaşlı kadın kaldığı bakım evini değiştirmek istediğni belirtirken "Bir yere gidilmesi gerektiğinde bizi zamanında almazlar sonradan hep böyle acele ederler" ifadelerini kulanarak kaldığı bakımevini değiştirmek istediğini söyledi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6