banner198

İsveç'te acil serviste uzun bekleme çilesi görüntülere yansıdı

İsveç'te acil servise giden hastaların doktor bekleme ortalama 6 saati bulurken, Göteborg'de yaşlı hastanın isyanı kameralara yansıdı.

İsveç'in Göteborg kentinde kafasından darbe alan 75 yaşındaki bir hasta tam 5 saat doktor bekledikten sonra isyan etti. Yere kapanan hastanın inlemeleri cep telefon kamerasına yansıdı.

Göteborg'de yaşayan Mustafa Çetin, Sahlgrensla hastanesi acil servisine bir yakınını götürdüğünü ve 5 saat bekledikten sonra doktor gelmeyince hastaneden mecburen ayrılmak zorunda kaldığını belirtti. Birde acil serviste yaşadığı olayı aktaran Çetin, ''Polisler, 75 yaşlarında kafası yarılmış bir kişi getirdiler. Hastanın girişi işlemi bittikten sonra, bir sedye ye yatırdılar. Biz oradan ayrılana kadar yaşlı hastanın yanına bir doktor gelmedi. Sonunda dayanamayan yaşlı adam, yere kapanarak yalvarmaya başladı'' dedi. 

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2017, 15:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan Tugel
Sinan Tugel - 7 yıl Önce

Ben senelerdir Isvecte yasayan bir vatandas olarak, ulkede artik cok mercinin cöktugunu ne t görebiliyorum. Bilhassa AB,ye uyumdan sonra standdartlar tamamen geriledi, teske girmeseydi ortak pazara. o75 lerdeki Isvec yok artik. Her kesin mutlu , yarina guvenle baktigi ulkeyi bitirdiler, helede su multecilerden sonra , sehirlerde gezemez olduk ailece.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6