banner198

İsveç Sağlık Bakanlığı'ndan doktorlara soruşturma

İsveç'in en büyük sorunlarından biri olarak öne çıkan hastalara yanlış tedavi uygulamalarına bir yenisi daha eklendi.

İsveç Sağlık Bakanlığı'ndan doktorlara soruşturma

İsveç Devlet Ajansı'nın haberine göre; İsveç'te aşırı baş ağrıları şikayeti ile doktora giden 37 yaşındaki adamın beyninde tümör olmasına rağmen doktorların önce birşeyin yok sonra da agresif ve panik atak geçiriyorsun diyen doktorları sağlık bakanlığına şikayet eden adam Sağlık Bakanlığı talebi üzerine başka bir hastane de kontrol ettirildi. Yapılan kontrollerde adamın beyninde tümör bulundu ve Sağlık bakanlığı panik atak teşhisi koyan doktorlara soruşturma başlattı.

İsveç'in Lund şehrinde yaşanan olayın temeli 2013 yılına dayanıyor. Doktorlar beyninde tümör olan adama yıllarca yanlış ilaç, psikolojik ve fizik tedavilerine gönderek yanlış tedavi yollarını izledi. Dayanma gücü kalmayan adam son çare olarak Sağlık Bakanlığı'na şikayet mektubu yazdı. Bunun üzerine olaya el koyan sağlık bakanlığı hastanın haklı bulunmasından dolayı yanlış tanı koyan tüm doktorlara soruşturma başlattı .

Uzun yıllar uygulanan tüm yanlış tedavilerin bir türlü sonuç vermemesi üzerine hasta adam 4 ay önce sağlık bakanlığına şikayette bulunmuştu. Bunun üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı İsveç'te sağlık kontrolleri ile ilgili tedbirleri arttırası bekleniyor.

Semihhan AYDEMİR / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 13:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mesut
mesut - 9 yıl Önce

mesela haninge vårdcentralde bir dahiliyeci doktor ismi monika hedman 30 yillik doktor ve hala su an görevde ben iki yil bu doktora gittim benim sag el bilegimdeki agrinin gecmedigini belirttim muayene etmeden kortizon tedavisi yapti agrilarim gecmedi röntgen cektirdim bir sey bulamadi son olarak bir praktikant buldu catlaklik oldugunu söyledi ve ameliyat oldum 18 ay bekledim ameliyati ve hala o doktor görevi basinda calisiyor yanlis muayene yapiyor saglik bakanligi bu hastaneye bir mufettis göndermesi ve personelin durumunu kontrol etmesi gerek saygilar mesut

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6