İsveç Sağlık Bakanı Wikström, Türk hayranlarından memnun

İsveç Sağlık Bakanı Gabriel Wikström, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da resmi hesabını takip eden Türkiye'den binlerce hayranı bulunduğunu belirterek, bu durumdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İsveç Sağlık Bakanı Wikström, Türk hayranlarından memnun
Türkiye'ye yakın gelecekte resmi bir ziyaret düzenlemeye hazırlandığını bildiren İsveçli bakan, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Bakan Wikström, son yıllarda İsveç'te acil servislerde bekleme süresinin 5-6 saate çıkmasıyla ilgili, "Uzman doktor ve hemşire yetersizliği nedeniyle acil servislerde uzun bekleme süreleri oluşuyor. Bu sorunun önüne geçmek ve doktor, hemşire açığını kapatmak için bu sene bütçeden 3-4 milyar kron ek para ayrıldı. Belediyeler, sağlık sendikaları ve üniversitelerle beraber dörtlü çalışma grubu oluşturarak sorunların üzerine gidiyoruz. Çalışmalarımızın neticesi önümüzdeki aylar görülmeye başlanacak" ifadelerini kullandı.

Belirli yaş grupları için ücretsiz ilaç ve muayene Yeni yılla birlikte bazı yeni uygulamaların hayata geçirildiğini kaydeden Wikström, 0-18 yaş grubundaki bireylere ücretsiz ilaç temin edildiğini belirterek, "Doktor muayenesine giden hastalar 200 kron muayene parası ödüyor. 85 yaş ve üzeri için bu ücreti de kaldırdık" dedi. "Türkiye'ye gitmeyi çok istiyorum" Wikström, resmi Twitter hesabını takip eden çok sayıda Türk vatandaşı olduğunu belirterek, "Binlerce Türk hayranım var. Her gün onlarca mesaj alıyorum. Türkçe bilmediğim için hepsine cevap veremiyorum ama bu durumdan çok mutlu oluyorum. Kendilerine teşekkür ediyorum. Türkiye'ye gitmeyi çok istiyorum. Bakanlığın işlerinin yoğun olması nedeniyle Türkiye'ye gidemedim. Arkadaşlar çalışıyor, yakında Türkiye'ye resmi bir ziyaret düzenleyeceğiz" diye konuştu.

Orhan Karan/Rahim Rts Sadigbayl/Atila AltuntaşAtila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6