Giesecke: İsveç modeli doğru ve dünyanın en iyisi

banner54

İsveç'in eski Halk Sağlık Genel Müdür Epidemiyolog Doktoru Johan Giesecke, şimdiki Halk Sağlık Genel Müdür Epidemiyolog Doktoru Anders Tengell'in koronavirüse yönelik izlediği yolu doğru bulurken İsveç modelinin dünyanın en iyisi olduğunu savundu.

Giesecke: İsveç modeli doğru ve dünyanın en iyisi

İsveç'te bir milyon kişide 301, Norveç'te 40, Danimarka 89, Finlandiya'da ise 46 kişinin Kovid 19'dan öldüğü belirtilirken, Johan Giesecke bu durumu şu şekil savunuyor:

''Diğer ülkeler koronavirüse karşı aldığı sert tedbirleri kaldırmaya başlayınca koronavirüsten ölüm oranı artacak, panikleyecekler ve bizim ölüm oranına ulaşacaklar''

Daha önceden Mayıs ayında İsveç genelinde halkın yüzde 60'nın enfekte olacağı açıklamayı hatırlatan Giesecke, İsveç'te virüsün yayılma hızının kestiğinden dolayı Haziran ayında halkın yüzde 60'nın enfekte olacağını kaydetti.

Bir yıl sonra bulunacak aşıyı beklemektense insanların enfekte olarak bağışıklık kazanmasının daha avantajlı olduğunu söyleyen Giesecke, ''Bağışıklık kazanmanın en iyi yolu doğal enfeksiyona sahip olmaktır. Virüsü atlatan bir kişide hastalığa karşı aşıdan daha iyi bağışıklık kazanır''

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner6