Çetir ailesinin hüzünlü mücadelesi İsveç televizyonunda

İsveç devlet televizyonu SVT, altı ay önce vefat eden Yeşim Çetir'in ihmal sonucu öldüğüne dair bir haber yayımladı. Kardeş Songül Çetir hukuk mücadelesini sürdürmeyi düşündüğünü belirtti.

Çetir ailesinin hüzünlü mücadelesi İsveç televizyonunda
İstanbul’da geçirdiği bir ameliyat sırasında soluk borusu delinen 27 yaşındaki üniversite öğrencisi Yeşim Çetir, ameliyat için gittiği İsveç ve ABD’de 6 yıllık yaşam mücadelesini altı ay önce kaybettmişti. İsveç'te 3 sene Karolinska hastanesinde tedavi gören Çetir, İtalyan Prof. Macchiarin'i tarafından kobay gibi kullanıldığı ortaya çıkmıştı.

Savcılığın Paolo Macchiarini hakkında başlattığı soruşturma da bugün sonuçlandı. Macchiarini'nin suçsuz olduğuna karar verildi.

Konu hakkında   devlet televizyonu SVT,  Yeşim Çetir'in kız kardeşi Songül Çetir'in, ''İsveç benim kardeşimin hayatını aldı'' sözlerine yer verdiği bir haber yayımladı.

 Paolo Macchiarini'nin suçsuz bulunmasına kızan Songül Çetir' Babam Hayrullah Çetir, kardeşim Yeşim Çetir mezara konulana kadar babam koşturdu.  O da akciğer kanserinden hayatını kaybetti. Hangi yola başvuracağımı bilemiyorum. Belkide Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurarak  Macchiarini'nin suçsuz bulunmasına itiraz edeceğim. Babamın başlattığı hukuk mücadelesini ben bitirmek istiyorum''ifadelerine yerverdi. 
Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6