Ağlamaya son: Göz yakmayan ‘soğan’ geliyor

Ağlamaya son: Göz yakmayan ‘soğan’ geliyor

Eşsiz tariflerin vazgeçilmesi olan soğan  yemeklere kattığı lezzetin yanı sıra sağlığa oldukça faydalı. Soğanın yemeklere kattığı lezzet damaklarda eşsiz tat bıraksa da yemeğin yapım aşamasında gözyaşına sebep oluyor. Bu duruma çözüm için ABD merkezli firma harekete geçti.

DOĞAL YOLLARLA YETİŞTİRİLDİ
Ağlatmayan soğanları üreten firma 30 yıl boyunca doğrayan kişinin gözlerini yaşartmayacak kadar sertliği azaltılmış soğan türünün yetiştirebilmek için melezleme çalışması yaptığını açıkladı. Şirket müşterilerin kafasında oluşabilecek soru işaretlerini gidermek için soğanların genetikleriyle oynanamadığını, doğal yollarla yetiştirildiklerini de açıkladı.

İngiltere’de ilk kez satışa sunulacak olan özel soğanların “Sunions” adı verildiği belirtildi. Önümüzdeki haftadan itibaren market raflarında yerini almaya hazırlandığı söylenen soğanların üç adet oluşan paketlerde 1,50 pounda satılacağı açıklandı.

 
18 Ocak’ta raflarda olacak olan soğanın ağlatmadığı gibi aromasının da salata gibi soğanın çiğ olarak kullanıldığı yemeklerde kullanabileceği belirtildi. Oldukça hafif bir lezzete sahip olduğu açıklanan “Sunions” adlı özel soğanların normal soğanla birebir aynı olmakla birlikte sadece daha hafif bir aromaya sahip.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner6