banner198

ABD’de Organ Nakli Olan Yeşim Çetir Yürütülmeye Başlandı

Akciğer, soluk borusu ve yemek borusu üç, organ naklini birden olan Yeşim Çetir’in Doktorları eşliğinde yürütülmeye ve Fizik tedavisine başlanıldığını belirtildi

ABD’de Organ Nakli Olan Yeşim Çetir Yürütülmeye Başlandı

 ABD’de Uzun zamandan beri Pennsylvania eyaletine bağlı Philadelphia şehrinde Temple Hastanesinde tedavi gören Ordu- Fatsa’lı Yeşim Çetir, 25 Mayıs’ta 17 saat süren başarılı organ nakli ameliyatı geçiren Yeşim Çetir’den iyi haberler var.

Tedavi gördüğü hastanede organ nakli olan Yeşim Çetir, fizik tedavisine başlanarak doktorları eşliğinde yürütülüyor. Doktoru yaptığı açıklamada, umuyoruz kıza zaman diliminde iyi sonuçlar alacağız. Hastamızın Tedavisi beklediğimizin üstünde gelişti. Şu anda hastamızla ilgili tedavi süreci çok olumlu ilerliyor. Fizik tedaviye başladık hastamızı yürütüyoruz kısa zamanda daha iyi sonuçlar almayı umuyoruz”dedi.

13920865_510445349152754_5221716299662257290_n

Yeşim Çetir, gündüz saatlerinde sandalye ye oturarak ve bir müddet de yürütülen, Çetir’in ayağa kalkarak yürütüldüğü belirtildi.

Ağır bir ameliyat geçiren ve organ nakili olan Yeşim Çetir,in yemek borusu doku uyuşmazlığı nedeniyle tekrardan geri alınmıştı.

DSC_9093

Yeşim Çetin’in babası Hayrullah Çetir, kızının psikolojik desteği ihtiyacı olduğunu belirterek emsalindeki gençlerin hastaneye gelerek ziyaret etmelerini istedi.

Çetir, bu süreçte piskoljik destekte çok önemli. Kızım insanları görünce mutlu oluyor, Kendi yaşıtlarını görünce daha da mutlu oluyor ve çok seviniyor. Kendisi de insanları görmek istiyor. Bu süreci hep birlikte bu şekilde atlatırsak umuyorum kızım kısa zamanda ayağa kalkacaktır.

Hayrullah Çetir, bu zamana kadar hastanede ve dışarıda Türk Amerikan toplumundan bizleri arayarak,  Hastaneye gelip ziyaret eden ve haber alarak destek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Mesaj aTarak bizden haber alan, Bu zorlu süreçte bizleri yalnız bırakmayan Türk toplumuna kızım Yeşim adınada sonsuz teşekkür diyorum”dedi.

image2 (3)

image4

 TURK USA NEWSPAPPER

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 13:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet ercan erarslan
mehmet ercan erarslan - 6 yıl Önce

Kalbi atan, solunumu devam eden bir kişiyi beyin ölümü gerçekleşti diye götürüp gömebiliyor muyuz.Tabi ki hayır. Peki bu durumdaki kişinin beyin ölümü gerçekleşti diye organlarını almanın hükmü nice ola ki. Dinen bir insanın ölümü ne demek ruhun bedenden çıkmış olması demektir.Beyin ölümü gerçekleşen fakat kalbi halen atan ve solunumu devam edenin ruhu daha henüz bedendedir.Halbuki bu olmadan kalp çalışmaya devam ederken vücut organları çalışmaya devam ederken BEYİN ÖLÜMÜ gerçekleşti doktor raporu kanaati ile kişinin organları kendisi daha ruhu bedende iken organı alınıyor. Çünkü ruh bedende olmasa yani dinen ölse solunum ve kalbi durmuş olsa organ işe yaramıyor.Görüldüğü gibi organ nakli neresinden bakarsanız bakın bir muamma.Beyin ölümü gerçekleşti denilip aylar ve seneler sonra tekrar normale dönen insanlar mevcuttur.Bazı Avrupalı doktorların "beyin ölümünün bir safsata olduğuna ilişkin makaleleri bile mevcut.Hukuken ölümle,tıbben ölüm ve fıkhen ölüm birbirinden çok farklıdır.

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6