Sabah saatlerinde bir kamyon ve trenin çarpışması sonucu meydana gelen kaza sonrası bölgede hareketlilik yaşandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi yönlendirildi.

Yapılan ilk açıklamalarda yaralılar olduğu ve kaza ile ilgili olay yerinde çalışma başlatıldığı aktarıldı. Saatler ilerledikçe kaza ile iligli ayrıntılar ortaya çıktı.

En son bilgilere göre, en az 11 kişi hastaneye kaldırıldı.

Sabah saatlerinde bir trenin hemzemin geçitte bir kamyonla çarpışmasının ardından Uddevalla'nın doğusunda saat 8.30'dan beri büyük bir çalışma sürüyor.

Polis öğleden sonra yaptığı açıklamada, 65 yaşındaki lokomotif sürücüsünün kazayla ilgili olarak hayatını kaybettiğini duyurdu. Yakınlarına haber verildi.

Trennin Västtrafik'e ait olduğu ancak SJ'nin yan kuruluşu SJ Götalandståg tarafından işletildiği belirtildi.

"SJ Grubundaki hepimiz için inanılmaz derecede karanlık bir gün." ifadeleriyle bir basın açıklamasında SJ'nin basın müdürü Tobbe Lundell, bir meslektaşımızı ve arkadaşımızı kaybettik ve düşüncelerimizin esas olarak onun akrabalarına gittiğini söyledi.

SJ'ye göre trende bulunan tren görevlilerinden birinin ve yaklaşık on yolcunun hastaneye kaldırıldığı belirtiliyor.

"Artık, en azından en yakın meslektaşlarımıza destek sağlayarak, birbirimize sahip çıkmak için büyük çaba gösteriyoruz." diyen Tobbe Lundell, ihtiyaç duyulduğu sürece zaman içinde devam ettireceğimiz bir çalışma var ifadeleri kullandı.

Detay: Kamyon bariyerlere sıkıştı

Görgü tanıklarının ifadesine göre kamyon karda sıkıştı, ardından bariyerler yıkıldı. Polisin internet sitesinde, sürücünün daha sonra zamanında fren yapmaya vakti olmayan trene sinyal vermeye çalıştığı belirtildi.

Macaristan'dan İsveç'e bir çelme daha mı? İsveç'in NATO'ya girişi ertelendi Macaristan'dan İsveç'e bir çelme daha mı? İsveç'in NATO'ya girişi ertelendi

"Şu anda bu bilgilerle çelişen bir durum yok." diyen Polis basın sözcüsü Jens Andersson, ağır bir araç olduğundan zamanında fren yapacak vakti olmadığını söyledi.

SOS Alarm'a göre 5 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kazada 10 kişinin de hafif yaralandığı belirtildi.

Kurtarma ekibindeki basın iletişimcisi Malin Husar, "yaralıların tam sayısını bilmiyorum ama birkaç yolcunun tedavisi sürüyor." ifadeleri kullanarak, trenin ön kısmının ciddi hasar aldığını söyledi.

Olay yerine 5 ambulans ve bir ambulans helikopteri sevk edildi. Yaralılar ambulansla hastanelere taşınırken, tren sürücüsünün yaşamını yitirdiği bildirildi ve polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Editör: Semihhan Aydemir