Karışıklığı bir türlü atlatamayan Ukrayna'da yeni saldırılar devam ediyor. Bugün Donetsk Bölgesi'deki Kramatorsk ilçesi'ne Rusya yanlılarının roket saldırısı kameralara an be an kaydedildi.

Toplam 32 roketin ilçeye düşmüş olduğu saldırıda, 8 insanın yaşamını kaybetmesine sebep olduğu belirtildi. Yaralanan 31 kişiden 9'unun ağır yaralı olduğu ifade edildi. Yaralılar etraf hastanelerde tedavi altına alınırken ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Saldırı sonrası çekilen görüntülerde, toprak alana saplanan kimi roketlerin patlamadığı görülüyor. Sivillerin tehlikeye aldırış etmeden roket çevreninde dolaşmaları ve resim çekmeleri ise dikkat çekti.

Öte taraftan görgü tanıkları saldırı öncesi insansız hava araçlarının ilçe semalarında uçtuğunu söyledi. Saldırıda oldukça sayıda sivil vatandaş ve çocukların da etkilendiği kaydedildi.

Donetsk Valiliği'nden yapılan açıklamada, Rusya yanlılarının Kramatorsk havaalanını da bombaladığı belirtildi. Havalimanı bombardımanında ise 32 askerin yaralandığı belirtildi.

İsveç Gündemi
Editör: İsveç Gündemi