Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırının ardından Fransız polis "terörist avı" başlattı. Sabah saatlerinde ilk gelen bilgiler, saldırıyı gerçekleştirmekle suçlanan iki kişiyle bağlantılı 7 kişinin gözaltına alındığı yönündeydi.

Bu gelişmenin ardından Fransız televizyonları Paris'in güneyinde siyah giysili, üzerinde çelik yelek bulunan bir kişinin otomatik silahla polise ateş açtığını ve iki güvenlik görevlisini yaraladığını duyurdu.

Fransa'da Charlie Hebdo dergisinin ofisini basarak 12 kişiyi öldürenlerin 32 ve 34 yaşlarındaki Şerif ve Said Kuaşi kardeşler olduğu iddiası üzerine polis iki kardeş için adeta ava çıktı. 

Fransız özel birlikleri, Cezayir kökenli olduğu iddia edilen iki kardeşi, başkent Paris'e 2 saat mesafedeki Reims'e bağlı Croix Rouge bölgesinde arıyor. Ev ev arama yapan Fransız polisi şu ana kadar 7 kişiyi gözaltına aldı.

"BAĞLANTILI İSİMLER GÖZALTINDA"
Polisin gözaltına aldığı 7 kişinin, Fransız vatandaşı Cezayirli iki kardeş Şerif ve Said Kuaşi ile yakın bağlantılı isimler olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında kadınlar da olduğu belirtiliyor.

Fransız polisi saldırganları yaşadıkları mahallede evlere baskın düzenleyerek arıyor.

SALDIRGANLAR POLİSE TANIDIK
Saldırganlardan birinin 2005'te Irak'taki radikal örgütlere militan sağlamaktan gözaltına alındığı belirtildi.

Ülkede 3 günlük yas ilan eden Fransa Cumhurbaşkanı François Hollende bugün kriz toplantısı yapacak.

12 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLMESİNDEN SORUMLU TUTULUYORLAR
Hazreti Muhammed'in karikatürlerini yayımlamasıyla gündeme gelen Charlie Hebdo dergisine dün öğle saatlerinde yüzleri maskeli kişiler tarafından saldırı düzenledi.

Saldırıda 2'si polis 12 kişi yaşamını yitirdi. 11 yaralıdan 4'ünün sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
Editör: İsveç Gündemi