Tüm Türkiye'nin günlerce konuştuğu Özgecan Aslan cinayetinde flaş bir gelişme yaşandı. Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmettin Altındöken,Adana E Tipi Kapalı Cezaevi'nde silahlı saldırıya uğradı. Yaralanan baba ile oğlu, ambulans ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Suphi Altındöken burada hayatını kaybetti.

BABA DA 2, OĞLUNDA 1 KURŞUN YARASI VAR

İlk bilgilere Özgecan Aslan'ın katillerinden Necmettin Altındöken'de iki, oğlu Suphi Altındöken'de 1 kurşun yarası tespit edildi. Bu arada, görevli askerler, görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösterdi.

CEZAEVİNDE GERGİN ANLAR

Olayın yaşandığı Adana Kürkçüler Cezaevi'nde gerginlik yaşandığı cezaevine takviye olarak çevik kuvvet ekiplerinin sevk edildiği bildirildi.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILMIŞLARDI

Geçen yıl 3 Aralık'ta Tarsus 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan son duruşmada Özgecan Aslan'ın katil zanlısı Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altıdöken ve arkadaşı 20 yaşındaki Fatih Gökçe, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı.

(Özgecan Aslan'ın katillerinden Suphi Altındöken)

ÖZGECAN EVİNE GİDERKEN VAHŞİCE ÖLDÜRÜLDÜ

Çağ Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan 11 Şubat 2015 günü okuldan çıktıktan sonra evine gitmek için Mersin'e sefer yapan, Ahmet Suphi Altındöken'in kullandığı minibüse binmişti. İddianameye göre Atındöken, Özgecan Aslan'a cinsel saldırı amacıyla saldırmış, maktulün direnmesi üzerine Aslan'ı darp etmişti. İddianamede, Özgecan Aslan'ın bayılmasının ardından arkadaşı Fatih Gökçe ile babası Necmettin Altındöken'i çağıran Altındöken'in genç kızı öldürdüğü, daha sonra üç kişinin anlaşarak cesedi yaktığı belirtilmişti.Editör: İsveç Gündemi