İsveç Gündemi yola çıkış noktası olarak İsveç başta olmak üzere, İskandinavya'nın diğer ülkeleri, Avrupa ve Türkiye arasında bilgi akışı bakımından köprü görevi görmeyi hedeflemiştir. Bu nedenle ana temamız "Gündemin kalbi" olsa da aslında özüyle bilgi kaynağımız da, gücümüzde milletimizdir.

İnanç, kültür, dil ve renk ayrımı yapmaksızın "Özgür, bağımsız, tarafsız..." bir anlayışla sürdürdüğümüz yayın politikalarımız okurlarımızı genel olarak memnun kılmaktadır.

"Özgür, bağımsız, tarafsız" söylemimizin altındaki ana unsur iki kişinin inşa ettiği yol olmasından kaynaklanıyor.

Çekirdekten, toplumun içinde hareket eden, birçok yönüyle İsveç'i, Avrupayı ve Türkiye'yi iyi bilen resmi olarak İsveç Basın Mensubu ama tüm enerjisini İsveç'te yaşayan toplumu için kullanmaya çalışan, tek birikimleri zamanları ve kendilerine inanmış insanlardan oluşmaktadır.

Semihhan AYDEMİR ve Atila ALTUNTAŞ'ın hayal ettiği bir basın yayın platformu takdir edersinizki böyle olmalıydı. Yani kucaklayıcı, farklılıkları zenginlik olarak gören, inançlara saygılı ve temelde insani kavrama anlam ve değer yükleyen bir anlayış olmalıydı. İşte bu kadar geç başlamamız bundandır. Uzun süre akılda olan, istişareleri yapılan ancak harekete geçmek için en doğru zamanı beklerken, toplumun ihtiyaç duyduğu yansız, tarafsız ve özgür haber sunma talebi karşısında harekete geçildi.

20 Aralık 2014 yola çıkışın ilk anıydı.
Sabırla beklenen, özenle hazırlanan ve Türkiye'nin en iyi yazılım firması olan Te Bilişim'in desteğini de arkasına alarak yayın hayatına 20 Aralık 2014 saat: 21:00'da heyecanla başlayan İsveç Gündemi, geride kalan bu zaman zarfında milyonlarca gösterime ulaşarak, global çapta ve yerel açıdan sıralamaları da hızlıca çıkmaya başladı. Bugün birçok kurum ve işletme İsveç Gündemi'nde yer almak için basın bültenleri, reklam çalışmaları konularında görüşmeler yapmak istiyor.

Amaç para kazanmaktan çok doğru bilgiyi habere dönüştürerek insan kazanmak, reklam sunmaktan çok bilgi sunmak.
Birçok platformda doğru içerik için ayrılan alan sadece yüzde 30 iken, İsveç Gündemi'nde bu alan yüzde 80 civarında ayrılmıştır.

Bir farkımız olsun istedik...
Herkesin hayalleri, düşünceleri ve beklentileri vardır. Doğal olarak biz de biraz hayal perest olabiliriz ama üzerini inşa edemeyeceğimiz hayaller kurmak yerine, küçük hedeflerimizi, yol taşlarımızı kurmaya çalışıyoruz. Birkaç yıl sonra sadece İsveç'te değil, Dünya, Avrupa ve Türkiye genelinde interaktif yayıncılık noktasında kabuledilir, güvenilir bir yapıya kavuşma ve kurumsal bir kimliğin gereği olan bütün birimlerini oluşturma gayretimiz bulunuyor. İşte bu noktada siz değerli okurlarımızın tam desteğine ihtiyaç duymaktayız.

Nasıl destek verebilirim?
Hiç kuşkusuz varlığınız ve bizi takip etmeniz büyük bir destektir. Yanımızda oluşunuzu bilerek güç alıyor ve daha çok iştahlanıyoruz.
Bugün dünya'da en çok ziyaret edilen sitelerinde gücü okurları ve takipçileridir.

İsveç Gündemi para kazanıyor mu?
Her platformda olduğu gibi İsveç Gündemi de bir kazanç hedeflemektedir. Küresel kazanım noktasında olmayan ama kendi çapında reklamlardan gelir elde ederek, edindiği kazancı kullanıcısına yatırım olarak dönüştürmektedir.

İsveç Gündemi Nasıl para kazanıyor?
Gerek mobil, gerekse diğer cihazlardan haber okurken site içerisinde bir takım değişken ve yerleşik reklamlar görürsünüz. Bunların bazıları direk reklamlar, bazıları ise clik (adsense) yani tıklanınca para kazandıran reklam türleridir.

Örneğin: Siz sitemizde gezinirken karşınıza çıkan reklamları tıkladığınızda İsveç Gündemi'nin hesabına ufak çaplı bir kazanç aktarmış oluyorsunuz ama bu sizin cebinizden çıkan bir para değildir. Bu nedenle İsveç Gündemi'nde özellikle yerleşik olan müşterilerimizin reklamlarını tıklayarak hem İsveç Gündemi'ne hem de müşterilerimize katkı sağlayabilirsiniz.

İsveç Gündemi'nin yeni girişimleri olacak mı?
Biz durarak yol almanın imkansız olduğunu bilen bireyleriz. Bu nedenle İsveç Gündemi başta kendini geliştirmek açısından yazılım ve tasarımlarını sürekli geliştirmektedir. Geçen zaman içinde muaazam bir alt yapıya kavuşturulan İsveç Gündemi aynı zamanda haber kadrosunu ve çözüm ortaklığı ağınıda geliştirmiştir.

İsveç Gündemi arkasında bir güç var mı?
Evet var. Bu güç kesinlikle sizlersiniz ve ekonomik bakımdan hiç bir kurum ya da kuruluştan tek bir kuruş dahi almamıştır ve almayı düşünmemektedir.
Ancak reklam veren kurum ve kuruluşlarla irtibatı vardır ve de olacaktır. Bu da ticari bir olgu içinde gelişmektedir.

Sitemiz ve yayınlarımız ile ilgili görüş ve önerileriniz varsa lütfen iletişim bölümünden bize önerilerinizi, şikayetlerinizi ve taleplerinizi iletebilirsiniz.

Saygılarımızla
İsveç Gündemi