Enflasyonla birlikte gıda fiyatlarında yeniden artış görülüyor Enflasyonla birlikte gıda fiyatlarında yeniden artış görülüyor

AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ve Midyat Belediye Başkanı Vehsi Şahin, Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) İsveç şubesinin davetlisi olarak İsveç'e geldi.

İlk olarak  Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Yönet Can Tezel'i ziyeret eden heyet daha sonra Rinkeby Türk Derneğine giderek vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların sorunlarını dinleyen heyet daha sonra bölgede bulunan gurbetçi esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.

Ziyaret hakkında açıklama yaoan UID İsveç Bölge Başkanı Özer Eken, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya ve Midyat Belediye Başkanı Vehsi Şahin ile 3 gün boyunca çeşitli etkinliklere katılacaklarını söyledi. İlk olarak Büyükelçi Tezel'i ziyaret ettiklerini aktaran Eken, ''Rinkbey, Kista ve bölgede bulunan esnaflarımızı ziyaret ettik. Rinkeby Derneğimizde vatandaşların sorunlarını dinledik. Yarında esnaf ve dernek ziyaretlerine devam edeceğiz. Pazar günü de Süryani vatandaşlarımızla buluşarak onların dert ve sorunlarını dinleyeceğiz.''dedi. 

Editör: İsveç Gündemi