KULU'da Siyah giyerek, Özgecan Aslan vahşetine tepki gösterdi

Mersin'in Tarsus ilçesinde tecavüz girişimine direndikten sonra vahşice öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'a duyarsız kalmayan Kulu Berem Dede Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Özcan Küçükerdoğan ve Eğitim Öğretmenleri siyah giysiler giyerek Özgecan Aslan yapılanlara ve Kadına Yönelik şiddete tepkilerini gösterdiler.

KULU'da Siyah giyerek, Özgecan Aslan vahşetine tepki gösterdi
 Kurum Müdürü Özcan Küçükerdoğan yaptığı açıklamada, Kadındır çiçek, kadındır hayat, kadındır anlam. Bu kadar anlamın içinde neden şiddet, vahşet!! Ailelerdeki yanlış öğretilir, kadının değerinin ve öneminin bilindiği ancak uygulanmadığı bakışlar toplumu bu hale getirebiliyor.

Kulu bölgesinde de kadınlarımız haklarını yeterince savunamadıkları için çocuk yaşta evlilik ve ağır sorunluluklara maruz bırakılıyorlar. Fiziksel gücünün az olması bir kadını eksik yapmasın. Kadın tek başına annelik vasfıyla bile insanlığın en üst aşamasında iken neden Özgecan’lar yitiyor. Toplumsal değerlerin önemli olduğu, vicdanların sorgulandığı, çıkarların çatıştığı bir toplum olmaktan çıkalım lütfen. Bunun içinde ana-baba okulları açalım, herkes ana-baba olmasın! Toplumun duyarlı, şevkatli insanlara ihtiyacı var. Bizi ancak toplumsal ve kişisel duyarlılık kurtarır. Empatik yaklaşımla insan bir başkasını incitmez. Bu değeri birbirimize yansıtalım ki, Özgecan’lar bizimle kalsın! Dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6