banner198

Kulu’da 3 kadın hırsız suçüstü yakalandı

Edinilen bilgi ve iddiaya göre bugün Kulu'da kurulan Cuma semt pazarında kalabalıktan faydalanarak hırsızlık yapmak üzere Aydın ve Manisa illerinin çeşitli ilçelerinden geldikleri belirlenen 19 yaşındaki Hanife A. 28 yaşındaki Ceylan B. Ve 50 yaşındaki Hikmet Y. İsimli bayanlar hırsızlık yaptıkları sırada suçüstü yakalandılar.

Kulu’da 3 kadın hırsız suçüstü yakalandı
 Cuma gününü fırsat bilen yankesiciler, 1 saat içerisinde Kulu’da 3 kişinin parasını ve eşyalarını çalan kişiler Cengiz Köylüoğlu Caddesinde yakayı ele verdiler.
Öğlen saatlerinde iki bayanın çantalarını karıştırdıkları sırada fark edilmeleri üzerine olay yerinden kaçan yankesici kadınlar, Camikebir mahallesi Şehit Cengiz Köylüoğlu caddesinde karşılaştıkları Kulu’lu İ.T. isimli kişinin cebindeki 2.500 TL.’yi çalarak uzaklaşmaya çalıştılar.

Parasının çalındığını fark eden İ.T. durumu İlçe Emniyet Amirliğine bildirdi. Daha öncede 2 bayan tarafından şikayet olduğu anlaşılınca, polisler tarafından yapılan aramalarda 3 kadın yakalandı.


Kulu Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen kadınlar, yapılan sorgulamalarında ve üst aramalarında bir şey çıkmadı. Çantalarını karıştıran 2 ayrı bayan hırsızları teşhis etmesi üzerine Kulu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerinde inceleme başlattı.

Şehit Cengiz Köylüoğlu caddesinde yapılan aramalarda okul bahçesine atılmış paketleriyle çamaşırlar bulundu. İ.T.’nin kaybolan parasını aramaya devam eden polisler, olay yerine yakın bir yerde bulunan çöp tenekesine baktıkları sırada 2.500TL.’nin sarılmış bir şeklide çöp konteynırına atıldığı fark edildi.
Evrak ve işlemleri tamamlanan 3 kadın hırsız Kulu Devlet hastanesinde alınan sağlık raporunun ardından Kulu Adliyesine çıkartıldı.

KULUNUN SESİ GAZETESİ
Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2015, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6