banner146

İsveçli gurbetçiler şifayı Tuz Gölü'nde buldu

banner54

İç Anadolu Bölgesi'nde Ankara, Konya ve Aksaray illeri sınırlarında yer alan Tuz Gölü, yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor. Özellikle İsveç'ten Konya'nın Kulu ilçesine gelen 30 bine yakın gurbetçi, Tuz Gölü'ne uğramadan İsveç'e dönmüyor.

İsveçli gurbetçiler şifayı Tuz Gölü'nde buldu

Yurdun çeşitli illerinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gezi turlarıyla gelen turistlerin uğrak yeri olan Tuz Gölü'ne gelenler, çeşitli rahatsızlıklarına şifa için yürüyüş yapıyor, oturuyor. Faydasını gördüklerinden dolayı tekrar geldiklerini anlatan Hacı Osman Cömert, "Ağrıya, sızıya, ayak üşümesine iyi oluyor. Geçen sene geldim, bu sene de geldim. Her yıl 1-2 kez geliyoruz. Faydası olmasa bu kadar insan gelmez. 500 kişi giriyor, 500 kişi çıkıyor. Niye geliyor bunlar? Bir şifa görmek için değil mi? Bu çevre duydu biliyorlar, onun için millet akın ediyor. Japonlar geliyor, Çinliler geliyor, görüyorsun akın akın. Niye geliyor? Herhalde bir faydası var, dışarıda duymuş işitmiş ki geliyorlar" dedi.

İsveç'te yaşayan gurbetçi bir vatandaş ise, "İsveç'te duyduk şifalı olduğunu, ailecek geldik. Şu anda milletle beraber o şifayı bulmak için geliyoruz. Ayak kokuları, mantar gibi daha benzeri hastalıklar için çok güzel şifa olduğunu duyduk. İnşallah bizlere şifa olur. Şu anda keyfini çıkartıyoruz" şeklinde konuştu.


Tekerlekli sandalye ile gelen yaşlı bir vatandaş ise, "Ayaklarımız ağrıyor, mantar var, romatizma ağrıları var, çeşitli ağrılar var. Televizyonda seyrettik, çok faydalı olduğunu söylediler. Şifalı olduğunu söylediler. Biz de derman aramak için buraya geldik. İnşallah burada bir şifa, derman buluruz diye geldik. Cenab-ı Allah herkesin derdine derman versin, bu bir sebep olsun. Derdimize çare aramak için geldik. Ağrımız, sızımızı inşallah giderir, faydası olur da hepimiz şifa buluruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
OSMAN ÖZKANAT
OSMAN ÖZKANAT - 2 yıl Önce

KONYANIN KANALİİZASYONU BU GÖLE AKAR.TEMİZLEME ORANI %35 YANİ GÖL ZEHİR.BU TUZ ASLINDA YENMEZ. HER TÜRLÜ ZEHİRLİ MADDEYİ İÇİNDE BARINDIRIYOR.BİE DELİNİN ATTİPİ TAŞI 40 AKILLI ÇIKARAMIYOR BU ÜLKEDE...

Ömer Ömer
Ömer Ömer @OSMAN ÖZKANAT - 2 yıl Önce

Tuz hiç bir zaman mikrop barındırmaz, nereden zehir akıyor ? biz buralıyız ama hiç göremiyoruz. İzah edermisin akıllı, (Yani bir deli bir kuyuya taşatıyormuşta 40 akıllı çıkartamıyormuşşşş öylemi dersin Özkanat bey, Milyonlarca kişiden dahamı iyi bilgilisin yaaaavvv

SIRADAKİ HABER

banner4

banner6