İsveç'ten Kulu'daki yüzlerce engelliye akülü ve aküsüz araç...

Konya’nın Kulu ilçesinde faaliyet gösteren Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kulu'da yüzlerce engelli vatandaşa akülü ve aküsüz tekerlekli sandalye dağıtımına başladı.

İsveç'ten Kulu'daki yüzlerce  engelliye akülü ve aküsüz araç...

İsveç'te faaliyet gösteren Türk dernekleri aracılığı ile organize edilen  “El Ele Verip Engelleri Aşalım” projesi kapsamında, yüzlerce   akülü ve aküsüz  tekerlekli sandalye İsveç'ten kargo aracılığı ile Kulu'ya getirildi.

Kulu Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Murat Tütüncü, Kululular adına  projeye destek veren sözkonusu  derneklere teşekkür etti. 

Tütüncü yayımladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Derneğimize “El Ele Verip Engelleri Aşalım” projesi kapsamında İsveç'te faaliyet gösteren İsveç Türk Kadınları Federasyonu, İsveç Türk Federasyonu Göteborg İl Örgütü, Avrupalı Kulu’lular Eğitim Kültür Dayanışma ve Yardım Vakfı ve İsveç'te yaşayan halkımız tarafından ihtiyaç sahibi hasta ve engelli insanlarımızın kullanması için 760 parça hasta yatağı, hasta vinci, akülü araba, hasta taşıma sandalyesi, hasta klozeti ve duşu, engelli koltuğu, baston derneğimize hibe edilmiştir, İlçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi insanlarımız derneğimize başvurarak bu malzemelerden faydalanabilirler.Katkı sağlayan İsveç’teki federasyon ,vakıf , dernek ve halkımıza, bize depo olarak geçici kullanmak üzere yer sağlayan BSM İnşaat’a dernek ve Kulu halkı adına teşekkür ederiz..

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 18:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar samasti
serdar samasti - 2 yıl Önce

bu yardiminizdan belediyemiz adina yararlanmak istiyoruz kargo betelini odeme yapariz bizde etrafimizdaki engelli kardeslerimiz icin bir nevi katkilarinizi beklitiruz

SIRADAKİ HABER

banner194

banner6