İsveç Gazetesinden ''KULU'ya Olof Palme Övgüsü

İsveç'in önde gelen gazetelerinden Dagens Nyheter, ''Olof Palme'nin ismi Kulu'da yaşıyor'' başlıklı bir haber yayınlayarak, 30 yıl önce bir suikast sonucu öldürülen İsveç'in efsane başbakanı Olof Palme'ye Kululuların sahip çıktığını yazdı.

İsveç Gazetesinden ''KULU'ya Olof Palme Övgüsü
Eski İsveç başbakanı Olof Palme katledilişinin 30. yılında mezarı başında anıldı.

Olof Palme'nin bir hafta önceden başlayan anma törenlerine en ilginç yaklaşımlardan birini Dagens Nyheter Gazetesi getirdi.

Gazete, ''Olof Palme'nin ismi Kulu'da yaşıyor'' isimli bir haberi manşetten yayınlarken, ''Kulu'da ki Olof Palme Parkın'da Ak Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı ve Kulu İHA muhabiri Ömer Keleş'in çekilmiş bir fotoğrafa da yer verdi.
Kulu'nun İsveç'in bir parçası olduğu haberde okurlara aktarılırken, 60 yıllardan itibaren Kulu'dan İsveç'e yoğun bir  göç dalgasının gerçekleştiği anlatıldı.

Stockholm'ün Botkyrka İlçesinde bulunan Fittja mahallesine küçük Kulu dendiğine haber de yer verilirken, İsveç Milli Takımı'nın Trabzonsporlu futbolcusu Erkan Zengin'inde Kulu'lu olduğu ve Fittja'da yetiştiği ifade edildi. 

Öte yandan Olof Palme'nin Moskova'dan Berlin'e kafar dünyanın bir çok yerinde sokak ve caddelere ismi verildiği belirtildi.

Atila ALTUNTAŞ / İsveç Gündemi

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner194

banner6