Kornavirüsünden kim karlı çıkacak, okları takip edelim

Almanya, İsveç, Hollanda , ABD, Fransa ve birçok ülke yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele için 50 milyar dolarlık bir paranın piyasaya sürüleceğini belirtti. Uluslararası Para Fonu IMF'de 50 milyar dolarlık kaynak ayırdıklarını duyurdu.

Yani bütün devletler yastık altındaki parasını piyasaya sürüyor.

Bütün dünya milletlerinde bir panik havası yastık altındaki paralar stoktaki gıda, ilaç ve temizlik maddesine gidiyor.

Bir taraftan petrol fiyatları tarihi düşüşle varil başı 33. dolara geriledi. Dolar fırladı, borsa çöktü.

Oynanan kumar çok büyük.

Kafamda deli sorular; acaba 2 ay sonra kim karlı çıkacak. Okları takip edelim...

İnternette bir araştırma yaptım Dünya Sağlık Kuruluşu'nun raporuna göre, dünyada normal gripten yılda 300 bin ile 650 bin kişi ölüyormuş. (Kaynak:https://tr.euronews.com/2019/03/11/dunya-saglik-orgutu-yeni-bir-kuresel-grip-salginina-hazirlikli-olmaliyiz?fbclid=IwAR2mSVHbp1o5FBH2dJUeqLnSgwkOW6HGzasUMdONQSR1y1P8UwhAQENgc2I)

Bu şu demek, her gün gripten dünyanın değişik ülkelerinde yaklaşık 1000 kişi ölüyor. Ve istatistiklere göre, durum 50 yıldır da bu şeklide.

Hersene de bu ölüm oranları ülkelere göre değişik gösteriyormuş. Mesela bir yıl Şili, Meksika, Hindistan'da gripten ölüm oranları fazla iken İskandinavya ülkelerinde az oluyormuş. Başka bir yılda İskandinavya ülkeleri Avrupa ülkelerinde fazla olurken, Asya ve Afrika ülkelerinde az oluyormuş.

Gelelim günlük gripten ölen yaklaşık 1000 sayısına. Medya önceden her gün bu rakamları verse ve değişik haberlerle kamuoyuna aktarsa, aynı bugünkü olduğu gibi halk arasında panik yaşanır ve hayat durma noktasına gelirdi.

Anlattığım komplo teorisini sanki ''koronovirüsü'' adı altına deniyorlar. Dikkat ederseniz her 10 senede bir dünyada ekonomik kriz çıkarıp, kısa sürede krizi fırsata çeviriyorlar.

Aşağıdaki linke dikkat!

Aşağıda size bir link yayınlayacağım. Bu linkte dünyada resmi olarak ölenler, doğanlar saniye saniye online olarak sayaçla işleniyor.

Özellikle bugün ölenlerin sayısına dikkat edin. 8 milyarlık dünyada saniyede bir kişi ölüyor. Sadece bugün şuana kadar ölenlerin sayısı 125 bine yaklaşmış. Medya bunu günlük haber yapsa dünyanın hali nice olur.

https://www.worldometers.info/tr/?fbclid=IwAR1PplA4E82M_H1F1PH-fmfZ8_Ti8I6cxBFRLfC3fhNhv4L7fwpVip01JUI

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Erdoğan
Ali Erdoğan - 12 ay Önce

Kesinlikle katiliyorum zaten amaclari bu ki

banner4

banner6